Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Blog

 • 10 kroků při navrhování interiéru zahradního domku

  Interiér dřevěné chaty či domu by měl být krásný i pohodlný, aby se v něm příjemně bydlelo. Proto se někteří lidé při realizaci dřevostavby raději obracejí na profesionální interiérové designéry. To je ten nejbezpečnější způsob, jak vybrat správné barvy a materiály. Jiní se ale jen nechají inspirovat a navrhnou si jedinečné prostředí uvnitř sami. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, těchto 10 kroků vám pomůže při návrhu interiéru montované dřevostavby. 1) Zvolte barvu nábytku  V závislosti na tom, zda se jedná o odpočinkovou místnost na zahradě, vaše letní útočiště nebo místo pro trvalé bydlení, budete muset zvolit nejvhodnější barvy. A u nábytku je to obzvlášť důležité. Pomůže vám totiž rozbít krásnou... (Plus)
 • 5 největších chyb při stavbě chaty

  Špatné základy vám snadno pokazí celou stavbu a náprava chyb není jednoduchá ani levná. V tomto článku se dozvíte vše, co je třeba vědět o základech pro dřevěné chaty a chalupy a jakých chyb se při jejich stavbě vyvarovat.  Základy jsou nejdůležitější částí stavby, a to i přesto, že vlastně vůbec nejsou vidět. To ony výrazným způsobem určují, jak silná a pevná stavba na nich může stát, a jak dlouho vydrží. A když je nepostavíte důkladně, začnou se problémy nabalovat jeden na druhý. Když ne hned, tak postupem času. Základy jsou prostě základ ať už na nich stojí kamenný hrad, nebo moderní montovaná dřevostavba.  Chyba č. 1: Stavba bez plánu Přestože se zdá, že koupí montované dřevostavby vám odpadá problém se stavebním... (Plus)
 • Nejlepší montované dřevěné domy do 1,5 milionu

  Chcete bydlet ve vlastním nebo si konečně pořídit zbrusu novou chatu, ve které můžete trávit víkendy s rodinou? Tak to vás čeká nelehký úkol, protože ceny nemovitostí v pandemii vyletěly strmě vzhůru. A i polorozpadlé domky a chaty dnes stojí několik milionů korun. Řešením mohou být dřevostavby. I v dnešní době totiž můžete sehnat montované domy do 1,5 milionu a to nejen pro rekreaci, ale i pro bydlení. Nevěříte? Máme pro vás pár tipů... Dřevostavby na klíč do 1,5 milionu Kč? Levnější je svépomocí! Výslednou cenu domu výrazně ovlivňuje cena pozemku a zasíťování. Ta se přitom výrazně liší podle místa, kde hodláte stavět, a proto ji v našem výběru nezohledňujeme stejně jako cenu základů, která se liší podle toho, jestli... (Plus)
 • Zateplená dřevěná chata: Co je třeba zkontrolovat na jaře a v létě

  Bydlení v domě ze dřeva je čirá radost a všichni majitelé roubenek a montovaných dřevostaveb vám to potvrdí. Struktura dřeva pomáhá udržovat uvnitř budovy optimální atmosféru a teplotu, navíc dům přirozenou cestou reguluje vzdušnou vlhkost, v zimě hřeje a v létě chladí. Abyste si ale mohli těchto výhod užívat co nejdéle, je třeba pár věcí na jaře a v létě zkontrolovat. Jaké to jsou? 1.Jarní kontrola Když všechen sníh roztaje a ustanou jarní deštíky, nastane čas zamyslet se nad pracemi, které je třeba ve vaší dřevostavbě provést, abyste udrželi její komfort. Především pak na kontrolu a případnou obnovu izolace, která vás bude chránit před dotěrným chladem a vlhkem. Výhodou jara je, že máte celou sezonu před sebou a můžete... (Plus)
 • Celosvětové změny na trhu nás nutí zdražit. Levné dřevo je v Evropě minulostí

  Uplynulý rok od základů změnil životy nás všech i naše nákupní zvyklosti. Kvůli pandemii trávíme daleko více času doma, a tak jsme začali své domovy a zahrady zvelebovat a přestavovat s nebývalou intenzitou. Trend práce z domova rozjel nebývalý boom přístaveb, zahradních domků, chat a chalup, které už nevnímáme jen jako prostory pro relaxaci, ale i místo pro dlouhodobější pobyt a práci na dálku. Výrazně tak vzrostla poptávka po stavebních materiálech v čele se dřevem. V celé Evropě kvůli tomu panuje masivní nedostatek těchto materiálů, který bohužel výrazně ovlivňuje i ceny montovaných dřevostaveb. Na evropském trhu chybí dřevo Tržní rovnováha mezi nabídkou a poptávkou byla pandemií celkově narušena. Situaci navíc komplikuje... (Plus)
 • Naše realizace: Montovaná chata Aura 5x10 u Olomouce

  Montovaná chata Aura může poskytnout velkorysé zázemí pro letní dovolenou, ale stejně tak i sloužit jako celoroční bydlení. Se svojí dispozicí 4+kk s balkonem, krytou terasou a verandou je pro tyto účely perfektní volbou. Stavěli jsme ji na betonovém základě, který si majitel předem připravil na pozemku s výhledem na lesnatou krajinu v okolí Olomouce. Chata Aura dostala zateplení v podobě minerální vaty, střešní okno, které v základním provedení nemá a tmavý bitumenový šindel na střechu. Díky dodatečnému oknu dostalo patro s dvěma ložnicemi ještě větší přísun přirozeného světla. Majitel se rozhodl vytápět dřevostavbu pevnými palivy, proto se stavěl i komín a řešil jeho prostup. Tmavou střešní krytinu doplnily tmavé okapy a... (Plus)
 • Naše realizace: Dřevěná chata Olivia u Kdyně 6x6

  Dřevěná chata Olivia je svojí dispozicí 2+kk určena pro pohodlný pobyt v přírodě. A místo, jako je Kdyně na česko-německém pomezí, je pro takový účel naprosto ideální. Investor zde na svém pozemku využil mírný sklon terénu a připravil pro stavbu chaty vyšší betonový základ s připravenou kanalizací, a rozvody vody a elektřiny. Dřevostavba stojí čelem do údolí, což sice znamená vstup po schodech, ale výhled na okolní zalesněné kopce, který se bude z terasy a ložnice otevírat, je naprosto úžasný. Na připraveném základě jsme zahradní chatu kompletně postavili, včetně 10cm zateplení střechy minerální vlnou. Vnější stěny dostaly základní nátěr, který jim propůjčil medovou barvu a na střechu přišla tmavá krytina a tmavé... (Plus)
 • Naše realizace: zahradní chata Carl 5x4 u Plzně

  Není lepší posezení, než ve stínu vzrostlého stromu na klidné zahradě plné zeleně. A dřevěná zahradní chata může toto posezení dostat na ještě vyšší úroveň. Skvěle toho využila investorka v Plzni, která si právě na takové příjemné místo v rohu zahrady pod ořešákem nechala postavit dřevěnou chatu Carl se zastřešenou terasou. Stavěli jsme na vyvýšené podestě s bitumenovou hydroizolací, tloušťka stěn byla zvolena 34 mm. Vzhledem k umístění domku poblíž hranice pozemků se tu skvěle využily plné zdi ze dvou vnějších stran, které chrání soukromí majitelky v domku i na terase před pohledy z okolních pozemků. Dostatek světla do interiéru zajišťuje dvojice dvoukřídlých francouzských oken, které slouží i ke vstupu do domku... (Plus)
 • Co musíte zvážit, než začnete stavět celoročně obyvatelný dům?

  Když se řekne celoročně obyvatelný dům, představí si každý něco jiného. Někdo staví takový dům pro to, aby v něm mohl pobývat o víkendech třeba i během nejtužších mrazů, jiný se do něj plánuje přestěhovat natrvalo. Především při výběru míry zateplení, konstrukčního řešení a vytápění nezáleží jen na tom, co byste si přáli vy, jako stavitelé, ale svoje požadavky může mít i stavební zákon, potažmo úřady. A ty mohou mít konečné slovo v tom, jak bude domek velký, jak bude zateplený nebo čím ho budete moci vytápět. Na příkladu montované dřevostavby si to probereme otázku po otázce. 1.Budeme tam opravdu celoročně bydlet? Předtím, než se pustíte do přemýšlení o čemkoliv jiném, rozhodněte se, kdy a jak v domku... (Plus)
 • Jak na celoroční zimní zahradu svépomocí ?

  Přistavět si zimní zahradu k vaší rodinné dřevostavbě znamená pro kvalitu vašeho bydlení celou řádku věcí. Kupříkladu tu, že budete moci zahradničit po celý rok. A nikoli výhradně v letních měsících. I v zimě budete moci pěstovat určité druhy bylin a sklízet je během mrazů. Zahradničení v zimě vám umožní užít si sklizně třeba hned brzy zjara. Založte si zimní zahradu v celoroční dřevostavbě Zimní zahrada v podobě skleníku se vstupem z vaší dřevostavby vám dovolí pěstovat plodiny i v zimě, aniž byste tento prostor museli vytápět. Bude chránit vaše rostliny před přírodními živly. Pokud ho správně postavíte, ve slunečné dny bude zachytávat a využívat sluneční paprsky.  Začněte výběrem rostlin Zimní zahrada, která... (Plus)

Položky 110 z celkem 62

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7