• Naše videa - Rady a tipy k instalaci dřevěného domu

  Pokud Vás zajímá, jak se montují naše stavby, nebo uvažujete o tom, že si některý z našich produktů zakoupíte a postavíte svépomocí, podívejte se na přiložené video. Ve zkratce se v něm dozvíte základní tipy k instalaci a uděláte si představu o tom, jak celý systém funguje.    (More)
 • Naše realizace: Obytná chata UZES se dvěma ložnicemi

  Zákazník hledal obytnou chatu, kterou měl v úmyslu umístit na francouzském venkově a trávit v ní dovolené se svou rodinou. Poradili jsme mu vzít v úvahu model UZES. Jednopodlažní chata s půdorysem 10x7 metrů a sedlovou střechou nabízí dvě ložnice, koupelnu, obývací pokoj s kuchyňským koutem a jednu místnost, kterou lze využít například jako pracovnu, nebo technické zázemí. To vše je ještě doplněno praktickou verandou. Na tu se zákazník rozhodl rovnou napojit terasu a zvětšit si tak celkovou užitnou plochu. Doufáme, že mu tento celek bude sloužit k dlouhodobé spokojenosti. Na vý… (More)
 • Video z naší realizace - Dřevěná montovaná chata SARA v Přerově

  Montovaná chata Sara je "sesterským" modelem chaty Sophia. Obě na relativně malém půdorysu 4x5 metrů nabízí vše podstatné, co můžete potřebovat pro individuální i rodinnou rekreaci. V přízemí poskytuje hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a oddělenou koupelnu s toaletou. V horním patře pak najdete prostor na spaní, do kterého se bez problémů uloží 4 až 5 dospělých.  Tato chata je tak ideální pro zájemce, kteří ocení maximální užitnou hodnotu a zároveň nemají moc velký pozemek, nebo na svém pozemku nechtějí zastavět větší plochu, než j… (More)
 • Naše videa - Nahlédnutí do výroby

  Zajímá Vás, kde a jak vznikají produkty, které Vám prostřednictvím Pineca.cz s hrdostí přinášíme? Pojďte s námi nahlédnout do našeho výrobního závodu ve městě Moletai v Litvě, kde se dřevo zpracovává do podoby finálních produktů, které si od nás můžete zakoupit. Rozhodli jsme se Vám v následujících videích zprostředkovat krátkou exkurzi do výrobního procesu.  (More)
 • Naše realizace: Moderní zahradní domky BRUXELLES 22m² (5.5x4)

  Ve stylovém zahradním domku Bruxelles se snoubí estetický exteriér s jednoduchým a prostorným interiérem. Díky velkým proskleným plochám dovnitř proniká dostatečné množství denního světla. Tento zahradní domek je tak ideální pro využití jako pracovna, ateliér, jídelna, čítárna, hudební zkušebna, nebo prostě jen odpočinková "zašívárna" a relaxační zóna. Na zahradě se bude vyjímat, ostudu Vám rozhodně neudělá a je k dispozici, kdykoli se potřebujete uchýlit do soukromí mimo svůj byt nebo dům.  Stejně jako všechn… (More)
 • Naše realizace: Prostorný zahradní domek NINA 25m² (5x5) 44 mm

  Středně velký zahradní domek Nina s oddělenou místností (2,45 nebo 3,3 m2) vhodnou pro umístění sociálního zařízení se kromě pracovny hodí například i jako rybářský či lovecký přístřešek, zahradní domek pro hosty, hudební zkušebna nebo prostě místo, které poskytne soukromí mimo hlavní nemovitost. Tento model nabízíme v tloušťce stěny 44 mm a rozměrech 5x5, nebo 6x6 m.  Zahradní domek jako pracovna a místo pro relaxaci Zákazník nás kontaktoval s úmyslem pořídit si chatku, nebo zahradní domek, který by mohl používat jako k… (More)
 • Naše realizace: Montované dřevěné domy LANGON 107m² (8,7x6)

  LANGON je dvoupodlažní montovaná chata. Disponuje prostorným obývacím pokojem s kuchyní, koupelnou, dvěma ložnicemi a praktickým balkonem na obou stranách. Je jako stvořena pro víkendové pobyty, dovolenou i pro trvalé bydlení. Dům LANGON je vyroben z pomalu rostoucích dřevin, skandinávského smrku a severské borovice. Tento druh dřeva je odolnější vůči vlhkosti. Obytné montované chaty LANGON nabízíme ve dvou variantách. Můžete si vybrat mezi jednostěnnou variantou s tloušťkou stěny 66 mm, nebo variantou s dvojitými stěnami o tloušťce 44 mm. V případě dvoustěny je možné do prostoru mezi stěnami v… (More)
 • Naše realizace: Moderní montované chaty HYMER 42m² (10x5)

  HYMER je montovanou chatou obdélníkového půdorysu se zastavěnou plochou 50 m2. Díky tomu poskytuje poměrně rozlehlý a prakticky řešený vnitřní prostor. Standardní provedení disponuje verandou se vstupem do hlavní obytné místnosti, dvěma stejně velkými pokoji a koupelnou. Může tak sloužit jako sezónní, nebo celoroční obytná chata pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou mít patro. Nabízen je ve dvou variantách. Můžete si vybrat mezi variantou s tloušťkou stěny 66 mm, nebo 44 mm. Stejně jako všechny naše modely je i tento vyroben z pomalu rostoucích dřevin, skandinávského smrku a seversk&eac… (More)
 • Naše realizace: Dřevěný zahradní domek DREUX 12m²(4x3) 44mm v Lounech

  Moderní zahradní domek DREUX je oblíbený pro svou jednoduchost a jednoprostorový interiér. Hodí se především jako zázemí a útočiště před nepřízní počasí na zahradách. A tento účel bude plnit i dřevostavba, kterou jsme stavěli v kouzelném sadu plném starých vzrostlých stromů v Lounech. Stavělo se ve svahu na předem připravený vyšší betonový základ a v těsné blízkosti stromů, mezi které stavba zapadne, jako by sem patřila odjakživa. Na střechu přišel zelený asfaltový šindel a černé okapy, svody a oplechování. Černé je i… (More)
 • Realizace: Montovaná chata NANTES 30m² (6x5) u Nechranické přehrady

  Montované dřevostavby, jako je chata NANTES, se díky svým kompaktním rozměrům skvěle hodí pro rekreační využití. Oblíbená je především mezi lovci a rybáři, kterým poskytne se svými třemi místnostmi a krytou teráskou dostatečné pohodlí i na malém prostoru. Právě toho využil náš zákazník, který si chatu postavil na krásném přírodním pozemku přímo na břehu Nechranické přehrady. Vchod i terasa jsou orientovány směrem k vodní hladině od které je dělí doslova pár kroků. I mezi ostatní chatky na břehu přehrady díky tradičnímu… (More)