Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Blog

 • Naše realizace: Dřevěná montovaná chatka Nice 5x5 44mm u Ústí nad Labem

  Na jaře toho roku jsme v obci Církvice prováděli montáž hrubé stavby zahradního domku Nice. Ta zahrnovala založení stavby na připravený základ připevněním dodaného dřevěného roštu, sestavení samotné dřevěné konstrukce, osazení oken a dveří, pobytí podlahy a střechy. Jednotlivé vrstvy obvodových stěn každé stavby zpevňujeme při montáži pomocí vrutů, aby se konstrukce při sesychání dřeva zásadním způsobem neporušila. Zahradní chatka Nice je díky dvěma oknům krásně prosvětlená a poskytne vám tak příjemný prostor pro odpočinek během práce na zahradě, nebo poslouží jako útulný pokoj pro hosty. Charakteristickým znakem této dřevostavby je 70 cm dlouhý přesah střechy nad vchodem, který vás ochrání před deštěm při... (Plus)
 • Nové montované domky SARA a SOPHIA - elegance a modernita

  V dnešním příspěvku bychom se rádi věnovali nejnovějším přírůstkům v naší chatové nabídce. Obě dřevostavby mají společný moderní design, který ocení zejména milovníci novodobých staveb. Jak jedna, tak druhá montovaná chatka je skvělou kombinací minimalismu a dobře využitelného prostoru, a to díky dvěma patrům, které můžete využít libovolným způsobem a vejde se Vám do ní vše, co budete potřebovat. Navíc, díky dřevěným obkladům je možné dřevostavbu krásně zateplit a Vy můžete v chatce trávit nejen horké léto, ale i zimu, dle libosti. Dvoje francouzské dveře celý prostor ještě krásně prosvětlí během dne a v noci skrz ně přímo dýchá příjemná atmosféra. Můžete si všimnout, že chatky mají velice elegantní nádech... (Plus)
 • Naše realizace: Garáž 5x3,6m, tloušťka stěny 28 mm ve Vysoké Lhotě

  Při této realizaci do svahu se s nadsázkou hrálo o milimetry. Stavba je lehce zahloubena pod terén do prostoru chráněného betonovými zídkami a garáž se mezi ně vešla dost natěsno. Rošt ze základových latí je sestaven na kvalitně provedené betonové dlažbě a je chráněn hydroizolační vrstvou. Okna a dveře jsou zasklena izolačním dvojsklem. Na střechu byl použit asfaltový šindel a okapy a svody dešťové vody byly provedeny v PVC.  Pokud vás stavba zaujala, neváhejte nás kontaktovat, abychom vám poskytli jakékoliv další technické detaily. ♥ Garáž najdete v naší nabídce zde: ↓ Garáž 360x535 44mm, 19.9m²  Okno garáže Detail vstupu Vstup Celkový pohled Podívejte se také ↓ Naše realizace:... (Plus)
 • Nejlepší dřevostavby a montované chaty do 25m2

  Snad každý stavitel by si nejradši odpustil jednání se stavebním úřadem. Leze totiž nejen do peněz a stojí spoustu času, ale leckdy má i nejistý výsledek. Naštěstí nám zákon umožňuje stavět i stavby do 25m2, u kterých se dle stavebního zákona nevyžaduje rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas. Musíte jen stavět na pozemku, kde už rodinný domek či stavba pro rodinou rekreaci stojí. Limit 25m2 sice není bůhví jaká plocha, ale s celou řadou dřevostaveb Pineca ho pohodlně splníte. A nemusí to být jen malé zahradní domky, ale i bytelná a přesto levná dřevostavba. Když nechcete řešit stavební povolení Abyste nemuseli žádat stavební úřad o povolení, musí vaše dřevostavba podle zákona splňovat toto: § Stavba do 25m2 zastavěné... (Plus)
 • Nejlepší dřevostavby a montované domy na klíč do milionu

  Při pohledu na současné ceny nemovitostí se nejednomu člověku protočí panenky hrůzou. Vždyť na koupi obyčejného starého domu nebo pěkné chaty či chalupy by se musel člověk s průměrným platem zadlužit na několik desítek let. Taková dřevostavba přitom vůbec nemusí být drahá.  Zapátrejte proto po volném pozemku a my vám ukážeme, že jde postavit i dřevostavba do 1 milionu. A poslouží nejen jako víkendová chata, ale i jako bydlení pro mladou rodinu. Dřevostavby na klíč do 1000 000 Kč? Levnější je svépomocí! Průměrná cena nového bytu v Praze hravě překonala 100 tisíc za metr čtvereční a ceny v regionech ji pomalu dohání. Co dělat, abyste se nezadlužili do smrti jen kvůli tomu, že chcete mít kam složit hlavu nebo kam o víkendu... (Plus)
 • Marek Jaroš, ředitel Pineca.cz tvrdí: “Dřevostavby nejsou návrat do pravěku, je v nich budoucnost”

  Českou centrálu evropského lídra v dřevostavbách Pineca.cz najdete ve městě Pacov obklopeném zvlněnou krajinou a hlubokými hvozdy. V útulné a moderní kanceláři, kde se schází požadavky zákazníků z celé republiky, nás přivítal ředitel firmy, Marek Jaroš. Začneme otázkou na tělo, dá se v dřevostavbě bydlet? Bydlíte v ní? Firmu jsem založil v době, kdy už jsem měl bydlení zajištěno jinak. Ale dřevostavbu pro rodinu v dohledné době plánuji. Kdykoliv jsem měl možnost v některém z našich domů pobývat, užíval jsem si to. A k první otázce říkám jednoznačně ano. V dřevostavbách  se dá bydlet, lidé to dělají už tisíce let, a třeba v Severní Evropě a Pobaltí, odkud naše domky pochází, je to zcela běžná záležitost. Stavíte... (Plus)
 • Tipy jak postavit pasivní solární dřevostavbu

  Jak funguje pasivní solární dům? Ne každý si to dokáže představit. A kvůli tomu tento koncept také každý nevyužívá. A není to o penězích. Jednoduchý systém založený na základních zákonitostech přírody můžete využít i u obyčejného celoročního srubu, bez nutnosti velké investice. Stačí jen vědět, jak na to. Co je pasivní solární roubenka? Pasivní solární dům je navržen tak, aby co nejvíce využíval slunce pro vytápění v zimě, a zároveň byl dostatečně zastíněn, aby chladil v horkém létě. Proto pasivní solární domy využívají nejčastěji jižní expozici. Dům je situován tak, že hlavní obytné místnosti jsou v jižní části. Výhody expozice nejvíce využijete tak, že dům orientujete podélnou osou od východu na západ.... (Plus)
 • Dovolená doma: Tipy jak si ji co nejvíc užít

  Dovolená ve vlastním má celou řadu výhod. Tedy když za domov nepovažujete stísněný byt v městské džungli, i když i z něho se dá vyrážet na výlety a za zážitky. Většinou si ale pod dovolenou představujeme něco jiného. Když se nad tím zamyslíte, tvoří dobrou dovolenou vlastně jen řada drobností, které si bez problémů můžete užít i na vlastní zahradě. A navíc ušetříte. Jde jen o to, správně si naladit mysl a párkrát dobře zainvestovat.    Ubytování v přírodě Asi největší investicí, která vám pomůže vytvořit prostředí pro perfektní dovolenou doma, je koupě zahradní chatky nebo dokonce celoročně obyvatelné roubenky v přírodě. Ideálně daleko od města a hluboko v osvěžujícím lůně přírody. Několik týdnů... (Plus)
 • Naše realizace: zahradní domek Aisne Plus 9m²(3x3) v Soběslavi

  Moderní dřevěný zahradní domek Aisne Plus nabízí prostornou zastřešenou terasu a prosluněnou místnost krytou před povětrností. Standardně má terasa jen jednu chráněnou stranu, ale v Soběslavi jsme na přání zákazníka udělali takové stěny dvě, takže se ke dveřím chatky dostanete jen z čelní strany. Designu to ale neuškodilo. Stavělo se na betonovém základě a sokl je navíc chráněný parapetem. Nátěrem získala chatka medovou barvu. Pultová střecha je skloněná dozadu, kde se ukrývá i plastový okap, který tak při čelním pohledu neruší vzhled chatky. Pokud vás stavba zaujala, neváhejte nás kontaktovat, abychom vám poskytli jakékoliv další technické detaily. ♥ Zahradní domek v naší nabídce najdete zde: ↓ Zahradní domek AISNE... (Plus)
 • FAQ - nejčastější otázky při výběru dřevostavby

  Výběr dřevostavby Jak správně vybrat tloušťku stěny? Pro nejméně náročné použití můžete zvolit tloušťku stěny 28mm, která se hodí na dřevěné zahradní domky na skladování nářadí nebo na zahradní domky pro děti. Tloušťku stěny 34mm standardně nabízíme u staveb do 20m2. Pro dřevěné rekreační chaty a domy se hodí tloušťka stěny 44mm a více. Vyrábíme i stavby s tloušťkou 58mm, 66mm, 90mm nebo 120mm. U všech tlouštěk stěny nabízíme variantu s jednoduchou i dvojitou stěnou. Obecně platí, že čím větší tloušťka, tím bude stavba robustnější a bude mít lepší vlastnosti. Do mezery mezi dvojité stěny se vkládá tepelná izolace. Jak vypadá konstrukce stěny, jaké má vrstvy? Jednoduchá stěna je poskládaná ze segmentů... (Plus)

Položky 110 z celkem 39

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4