Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Blog

 • Realizace: Montovaná chata NANTES 30m² (6x5) u Nechranické přehrady

  Montované dřevostavby, jako je chata NANTES, se díky svým kompaktním rozměrům skvěle hodí pro rekreační využití. Oblíbená je především mezi lovci a rybáři, kterým poskytne se svými třemi místnostmi a krytou teráskou dostatečné pohodlí i na malém prostoru. Právě toho využil náš zákazník, který si chatu postavil na krásném přírodním pozemku přímo na břehu Nechranické přehrady. Vchod i terasa jsou orientovány směrem k vodní hladině od které je dělí doslova pár kroků. I mezi ostatní chatky na břehu přehrady díky tradičnímu designu skvěle zapadá, přestože doslova svítí novotou. Stavba ve svahu si vyžádala terénní úpravy a stavělo se na předem připravené jednoduché železobetonové základové desce. Montovaná chata dostala... (Plus)
 • Naše realizace: Dřevěná garáž s plochou střechou 4x6, 44mm, 24m v Lomnici nad Popelkou

  Dřevěná montovaná garáž je praktickým a levným způsobem, jak zajistit svému vozu ochranu před působením živlů i před zloději. Jednu takovou jsme postavili zákazníkovi v Lomnici nad Popelkou. Do garáže s rozměry 6 x 4 metry se pohodlně vejde běžný osobní vůz a zároveň i náhradní pneumatiky nebo nářadí, praktický je i boční vchod a okno. Garáž jsme montovali pro dřevostavbu netypicky přímo na zámkovou dlažbu. To u větších montovaných chatek není moc vhodný způsob, ale garáže takto v případě vhodného a kvalitně provedeného podkladu stavět lze. Stavba si ale díky této variantě vyžádala jednu malou úpravu, jíž je oplechování podkladových latí tak, aby pod stěny nezatékalo. Na střechu dřevěné montované garáže přišla... (Plus)
 • 3 nejlepší montované domy tipu bungalov

  Jestli jste nikdy o bungalovu nepřemýšleli, tak po přečtení tohoto článku začnete. Jednopodlažní prostorné domy v sobě spojují moderní, praktické a pohodlné bydlení s příznivou cenou. Vybrali jsme tři nejlepší montované domy tipu bungalov a shromáždili i tři dobré důvody, proč nechtít nic jiného. Nechceme před Vámi nic tajit, a tak začneme snad jedinou nevýhodou bungalovů - prostorem. Oproti patrovým domům vyžadují na stejně velkou podlahovou plochu výrazně prostornější pozemek. Zkrátka zatímco patrový dům snadno vměstnáte do uliční linie mezi dva sousedy a stále v něm půjde jakž takž bydlet, bungalov a malý pozemek k sobě moc nejdou. Jakmile ale nemusíte hledět na každý centimetr pozemku, je bydlení v bungalovech samá přednost.... (Plus)
 • Naše realizace video - dřevěná montovaná chata ANICA u Týna nad Vltavou

  "Chtěli jsme chatu a protože už jeden zděný dům máme, tak jsme hledali dřevostavby, až manžel našel tady tu od Pineca.cz a víceméně jsme se do toho zamilovali. Už jenom podle obrázků:) Je to tady neuvěřitelně příjemné. To dřevo je prostě teplé je to příroda, patří to sem a v létě ve vedru je tady nějakých 5 nebo 6 a stupňů mi než venku. No a ještě to hrozně hezky voní Takže my jsme tady naprosto spokojený" Dodává zákaznice paní Jana. Montovaná chata ANICA 71m² 44+44mm + izolace do stěn a podlahy ♥ Podívejte se také ↓ Realizace našich staveb Nejlepší YouTube kanály o dřevostavbách a stavění srubů. Část 1 Nejlepší YouTube kanály o dřevostavbách a stavění srubů. Část 2 3 perly českého YouTube o dřevostavbách (Plus)
 • Naše realizace: Zahradní domek na nářadí CUBE 4m²(2x2) u Albrechtic nad Vltavou

  V malebné krajině u Albrechtic nad Vltavou jsme klientovi vedle prostorné dřevostavby ANICA postavili i šikovný domek na nářadí CUBE. Pojďme se na něj zblízka podívat. Domek získal své jméno díky tomu, že má dva krát dva metry a je jen o málo vyšší, takže vnitřní prostor připomíná krychli. To mu předurčuje využití především jako skladu nářadí, ale bez problémů se do něj vejde i sportovní náčiní nebo zahradní technika. Nahrává tomu i prosklení pouze ve dveřích, které zaručuje přístup slunečního svitu v interiéru, ale zároveň lze využít všechny stěny domku ke skladování. V Albrechticích se stavělo na betonové podestě, která byla o něco větší, než půdorys domku. Vytváří tak praktické zpevněné zápraží a do... (Plus)
 • Naše realizace: Montovaná chata HELEN 24m² (6x6) 66mm v Chebu

  Montované dřevostavby, jako je chata HELEN jsou skvělé především pro nenáročnou ale komfortní rekreaci. Na plochu menší než 25 m2 se v ní vejde obývací místnost s kuchyňským koutem, samostatná ložnice a koupelna. Pohodlí při rekreaci ještě zvyšuje i prostorná zastřešená terasa. A přesně všech těchto výhod bude moci využívat i zákazník z Chebu, který si HELEN nechal postavit na svoji opečovávanou zahradu. O tom, že dřevostavba nebude sloužit k rekreaci jen v létě, svědčí volba silnějších 66mm stěn a zateplené střechy. Střechu jsme izolovali minerální vatou a použili kvalitní plechovou krytinu. Stavělo se na betonovém základě a chata je orientována tak, aby výhled z terasy směřoval z mírného kopce dolů do zahrady. Majitelé... (Plus)
 • Inspirace z Francie: Život v domě ze dřeva je jedinečný zážitek!

  Stavba domu je mnohem víc než dobrodružství. Je to skutečná výzva, která stojí za to. Když je tedy dotyčný dům ze dřeva a majitel je navíc tak trochu kutil, stává se z toho životní zkušenost. To tvrdí zákazník francouzské pobočky firmy Pineca , sesterské společnosti Pineca.cz, která prodává totožné produkty. V rozhovoru popisuje, jak dřevostavbu postavil i to, jak se mu v ní žije. "Jakmile jednou bydlíte v dřevěném domě, už nechcete bydlet nikde jinde,” dodává. Projekt je zajímavý především tím, že si zákazník Jean R. nechal vyrobit atypický zakázkový dům a postavil ho jako pasivní dřevostavbu.  Jako základ posloužil náš model Angers vyrobený na zakázku, s velmi specifickým požadavkem na 44 mm s dodatečným 20mm obkladem,... (Plus)
 • Naše realizace: Montovaná chata SCOOT 25m² (4,5x6) 44mm v Havířově

  Letní chata SCOOT je malý velký prostor s celou plejádou možných využití. Na 25 metrech disponuje až třemi místnostmi, má dva vchody a terasu krytou přesahem střechy. Díky vyšší střeše má hlavní místnost vysoký strop s křížícími se trámy a nad zbylými místnostmi tak může vzniknout praktická půda vhodná třeba jako loft na spaní. Skvěle se hodí jako menší ale uvnitř překvapivě prostorná rekreační chatka. A přesně takový účel zvolil náš zákazník z Havířova. Na vzorně udržované zahradě mu tak bude sloužit jako rekreační chatka s dispozicí 2+1, se spacím patrem nad hlavní místností, koupelnou a samostanou kuchyní s vlastním vchodem do zahrady. Základový rošt je sestaven na betonové desce s hydroizolací. Byla zvolena... (Plus)
 • 10 kroků při navrhování interiéru zahradního domku

  Interiér dřevěné chaty či domu by měl být krásný i pohodlný, aby se v něm příjemně bydlelo. Proto se někteří lidé při realizaci dřevostavby raději obracejí na profesionální interiérové designéry. To je ten nejbezpečnější způsob, jak vybrat správné barvy a materiály. Jiní se ale jen nechají inspirovat a navrhnou si jedinečné prostředí uvnitř sami. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, těchto 10 kroků vám pomůže při návrhu interiéru montované dřevostavby. 1) Zvolte barvu nábytku  V závislosti na tom, zda se jedná o odpočinkovou místnost na zahradě, vaše letní útočiště nebo místo pro trvalé bydlení, budete muset zvolit nejvhodnější barvy. A u nábytku je to obzvlášť důležité. Pomůže vám totiž rozbít krásnou... (Plus)
 • 5 největších chyb při stavbě chaty

  Špatné základy vám snadno pokazí celou stavbu a náprava chyb není jednoduchá ani levná. V tomto článku se dozvíte vše, co je třeba vědět o základech pro dřevěné chaty a chalupy a jakých chyb se při jejich stavbě vyvarovat.  Základy jsou nejdůležitější částí stavby, a to i přesto, že vlastně vůbec nejsou vidět. To ony výrazným způsobem určují, jak silná a pevná stavba na nich může stát, a jak dlouho vydrží. A když je nepostavíte důkladně, začnou se problémy nabalovat jeden na druhý. Když ne hned, tak postupem času. Základy jsou prostě základ ať už na nich stojí kamenný hrad, nebo moderní montovaná dřevostavba.  Chyba č. 1: Stavba bez plánu Přestože se zdá, že koupí montované dřevostavby vám odpadá problém se stavebním... (Plus)

Položky 110 z celkem 70

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 7