Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Blog

 • Města, země regiony: Místa kde je nejvíce srubů a roubenek? 

  Srubové chaty a a rodinné domy dřevostavby nabízí alternativu ke kakofonii města. A lidé, kteří v nich žijí, si mohou užívat mnohem bližší kontakt s přírodou. A je celkem jedno, jestli se jedná o rodinné dřevostavby k trvalému bydlení, dřevostavby bungalovy nebo mobilní dřevostavby celoroční. Je to životní styl bez starostí, v klidu a zároveň v pohodlí. Přestože roubenky a sruby najdeme doslova po celém světě, existují místa, města a země, která mají hustší zástavbu srubů, než najdeme kdekoliv jinde. Přijměte pozvání na výlet a nechte se inspirovat.   1. Evropa Nemusíte jezdit daleko. Evropa je kontinent, odkud technologie stavění srubů pochází. Podle historiků se ve východní Evropě a Skandinávii stavěly sruby už 3500... (Plus)
 • Jak založit zahradu

  Chcete mít vlastní plodiny vypěstované udržitelným způsobem a bez zbytečné chemie? Zahradu, která se hodí na pozemek dřevostavby nebo dřevěné roubenky? Parádně si odpočinout a snížit hladinu stresu? Nepěstujte na pozemku jen trávník a založte si zahradu, která se k hodí k domům jako jsou roubenky a sruby nebo montované dřevostavby na klíč.   Zahrada u srubu a roubenky: Jak ji založit Těm, kteří neví jak a kam plodiny naplánovat, nabízíme triky zkušených zahradníků. Poradí, na co se zaměřit, abyste zahradu nemuseli napřesrok předělávat, a aby vám péče o ni přinášela co nejvíce užitku a zábavy a zlepšovala život v dřevostavbě.   1. Rozmyslete si, co chcete pěstovat Toto rozhodnutí je naprosto zásadní. Od něj se totiž... (Plus)
 • Video - stavba a montáž dřevěného domku | Pineca.cz

  Jak stavíme naše dřevěné domky uvidíte v následujícím videu. (Plus)
 • Dřevěné domy od A do Z - Jak a proč stavět svépomocí z nejstaršího materiálu?

  Z pohledu historie je dřevo bez nadsázky jedním z nejstarších stavebních materiálů vůbec. Tam, kde bylo dřevo k dispozici, ho člověk využíval už před třemi miliony let. Na našem území, které je z velké části pokryto lesy, bylo dřevo užíváno jako jeden z hlavních materiálů a v kombinaci s dalšími dostupnými materiály ho využívali už staří slované. A přestože se netěší pověsti nejtrvalejšího materiálu, v mnoha ohledech se ostatním materiálům vyrovná. Typickými stavbami ze dřeva jsou roubenky a sruby či domy z hrázděného zdiva. Mnoho z nich najdeme třeba ve skanzenech rozmístěných po celém našem území a některé z těchto staveb stále plní svůj účel přes 200 let. Stoleté roubenky a dřevěné horské boudy dokládají,... (Plus)
 • Jak vybrat a postavit zahradní domek svépomocí a bez papírování

  V následujícím článku vás provedeme kompletním výběrem zahradního domku, jaké jsou jeho typy, jak zateplit zahradní domek, informace ohledně stavebního povolení a materiálech. Prostě všechno co potřebujete vědět! Jaké jsou typy zahradních domků? Až zahradní domek udělá zahradu rodinného domu plnohodnotným místem pro trávení volného času. A většině zahrádkářů by se hodilo domků hned několik. V době svého dětství by ocenili zahradní domek pro děti, takové to místo na zahradě, kde jste napůl na čerstvém vzduchu a napůl doma. A které můžete přetvořit ve své království, ať už to znamená cokoliv. I proto snad všichni tatínkové shánějí návod jak svépomocí postavit dřevěný zahradní domek či dokonce dětský zahradní... (Plus)
 • Jak teplé jsou sruby?

  Lidé si roubenky a sruby staví už tisíce let. Ve středověké Evropě to byl preferovaný typ bydlení kvůli teplému a příjemnému vnitřnímu prostředí. Navíc se snadno stavěly a dřevo bylo snadno dostupné.   Stačí se podívat do venkovských oblastí Severní Evropy, kde jsou kvůli mrazivému počasí a snadné dostupnosti kvalitního dřeva populární dodnes. Nebo zmiňme populární kanadské sruby či sruby z Litvy. Přestože na řadě míst je před několika stoletími nahradily zděné konstrukce, v současnosti o ně znovu roste zájem. Hlavními výhodami je přirozená tepelná izolace a teplý interiér. Tyto charakteristiky jsou pro tepelnou pohodu u srubů nejdůležitější:   Tloušťka dřeva Jak velké teplo bude uvnitř dřevěné chaty, určuje... (Plus)
 • Jak chránit srub před mravenci?

  Léto přináší řadu úžasných věcí jako jsou delší dny, prázdniny a dovolené. Dokáže ale přinést i jednu z nejděsivějších katastrof pro čistotu milující hospodyňku a její spíž. S létem se totiž pojí i mravenci, jimž horké a vlhké klima pomáhá rozmnožovat se a stěhovat se i do našich domovů. Obzvlášť rodinné domy dřevostavby, roubenky a sruby se mohou zdát méně chráněny než kupříkladu montované dřevostavby či modulové domy na klíč. Ale není to pravda. To, že by si mravenci hledali škvíry mezi trámy roubenky, je opravdu mýtus. Zaplaví vám klidně i panelák.   Jak se bránit invazi? Během jara a léta jsou naše domy proti mravenčí invazi tkřka bezbranné. Dokáží proniknout téměř do všech částí domu a bez ohledu... (Plus)

položek: 7