• Jak zvětšit úložný prostor v koupelně dřevostavby?

  U zděného domu si v některých případech můžete říci, že velikost koupelny vám nevyhovuje a tak vybouráte příčku a trochu ji posunete. Přestože se do takové operace nikomu nechce a znamená obrovské výdaje, výhodou v tomto případě je, že to vůbec jde. Dřevěné montované domy jsou zkonstruovány úplně jinak a většinu příček prostě nelze ze statických důvodů vyřezávat a posouvat podle libosti. Proto je důležité si koupelnu naplánovat už v první fázi do místnosti dostatečné velikosti, a nebo se naučit v menší koupelně žít. A právě na to se v tomto článku zaměříme. P… (More)
 • Stavitelé pozor! Základy v zimě mohou trpět

  Ne všichni majitelé montované dřevostavby, která se nachází v místě s extrémně nízkými teplotami, si uvědomují rizika, které představuje chlad nebo mráz působící na základy dřevostavby. A na vině mohou být především chyby, které se udělaly v minulosti ještě předtím, než se započala stavba montované chaty.  U základů, které jsou správně izolované, zakryté zeminou a na nichž už montovaná chata stojí, je riziko minimální. A nemusí se bát ani ti, kdo svěřili stavbu základů firmě, nebo pořídili své montované domy na kl&iacut… (More)
 • Nejlepší montované domky bez stavebního povolení

  Zdroj: Freepik Postavit si malý domeček na vlastním pozemku a nikoho se na nic neptat. Ani sousedů a už vůbec ne úřadů. Že je taková myšlenka v dnešní době nesmysl? Není. Chce to ale trošku přemýšlení a plánování, protože úplně jednoduché to také není. Základní podmínkou je dostatečně velký pozemek, protože abyste nemuseli svůj záměr s nikým probírat, musíte dodržet odstup alespoň 2 metry od pozemku sousedů i veřejných pozemků a komunikací. Máte? Tak se pojďme podívat, co a za jakých podmínek vám na něm může vyrůst. Jak se staví chata bez stave… (More)
 • 4 způsoby, jak připravit dřevostavbu na zimu

  Montované dřevěné domy vyžadují údržbu, a to tím spíše, čím více se blíží chladné počasí. Pokud se o ně nestaráte, jsou vůči povětrnostním podmínkám zranitelné. A nedostatek péče ohrožuje jejich jinak dlouhou životnost. Na rekonstrukci dřevostavby byste vynaložili mnohem více času a peněz než na její ochranu. Proto je nejlepší začít co nejdříve. Takhle toho můžete dosáhnout: Zkontrolujte svůj systém vytápění Většina systémů vytápění vydrží bez problémů fungovat desetiletí. Životnost jednotlivých způsobů vytápění se a… (More)
 • 7 způsobů, jak udělat dřevostavbu ještě ekologičtější

  Jestli vám globální oteplování a změna klimatu nedá spát, zkuste s tím něco udělat. A nemyslíme tím žádné nátlakové akce na politiky a velké firmy. Musíte začít u sebe. Bydlení v montovaném dřevěném domě je skvělý první krok, jak toho docílit. A dalších sedm vám odhalíme na následujících řádcích. Nechte se inspirovat a pomozte životnímu prostředí z pohodlí své dřevostavby. 1. Kupujte ekologický nábytek Při nákupu nábytku do domácnosti se většina lidí přiklání k nejvýho… (More)
 • Jak šetřit elektřinou v dřevěných domech

  Dřevostavby si většinou volí lidé, kteří mají vztah přírodě. Celoroční bydlení v dřevěném domě vám totiž přinese kousek přírody do každé místnosti. Viditelná struktura dřeva i jeho vůně bude přítomna v každé místnosti, na každém kroku. Celoroční obývání dřevěného domu ale neznamená, že se vzdáte moderních technologií a výdobytků techniky. Spíš naopak – moderní způsob bydlení řadu z nich vyžaduje. Jak ušetřit elektřinu a přitom si užívat bydlení v montovaném dřevěném domě? Důležité tipy pro úsporu elektřiny v dře… (More)
 • Naše realizace: Zahradní domek NINA 5x5

  Zákaznice potřebovala ubytování pro svá roztomilá koťata, které by se zároveň vešlo na její zahradu. Zateplený zahradní domek Nina o rozměrech 5×5 m byl tedy ideální volbou a dokonale se hodil do vyhrazeného prostoru. Protože koťata měla v zatepleném domku žít po celý rok, byla zvolena varianta dvouplášťové, plně zateplené konstrukce s dvojitými okny a dveřmi. Poté, co chata dorazila, byla během dvou dnů nainstalována a koťata byla připravena na své nové bydlení.  ♥ Podobnou stavbu v naší nabídce najdete zde: ↓ Zahradní do… (More)
 • Naše realizace: Zahradní domek LILLE 20m² (4x5)

  Slyšeli jste někdy slovní spojení "chata uprostřed ničeho"? Zdá se, že náš klient Petr si přesně to splnil. Obrátil se na nás, když hledal chatku střední velikosti v tradičním designu, ve které by mohl relaxovat a zároveň skladovat své nářadí. V tu dobu jsme měli velmi dobrou nabídku na zahradní domek Lille 4x5 m, kterou Petr s radostí přijal. Před dodáním domku si nechal zhotovit betonový základ a vše bylo připraveno pro náš montážní tým. Ten domek nainstaloval a na střechu položil zelené asfaltové šindele. Montáž byla dokončena běhe… (More)
 • Naše realizace: Dvojitý přístřešek na auto se zázemím 6x7,5 m

  Je velmi příjemné mít přístřešek, který ochrání vaše auto, loď, motorku, nebo kolo před faktory, jako jsou prach, déšť, sníh, nebo "útoky" ptáků (ano, víte dobře, co mám na mysli). Čím dál více zákazníků tyto výhody oceňuje a vyhledává. To platí i v tomto případě. V rodině našeho klienta jsou dvě auta. K tomu má množství zahradního náčiní, které také potřeboval někde uskladnit. Sháněl tak něco většího, než běžný přístřešek pro auto. U nás si proto vybra… (More)
 • Naše realizace: Dřevěná garáž CLASSIC 6x6 na Osoblažsku

  Není nic lepšího, než garáž, ve které je vaše auto v bezpečí. Zákazník z Osoblažska byl stejného názoru. Po vlastním průzkumu a několika telefonátech s řadou dodavatelů garáží se rozhodl pro naši nabídku a zakoupil dřevěnou garáž Classic o rozměrech 6x6 m. Dřevěnou garáž chtěl zejména proto, aby se vyhnul kondenzaci vlhkosti uvnitř (častý problém kovových garáží). Důležitým kritériem pro výběr dřevěné konstrukce bylo také využití přírodního materiálu. Tuto konkrétní garáž jsme měli v danou chvíli skladem, takže dodá… (More)