Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Dřevěné domy

 • Inspirace z Francie: Život v domě ze dřeva je jedinečný zážitek!

  Stavba domu je mnohem víc než dobrodružství. Je to skutečná výzva, která stojí za to. Když je tedy dotyčný dům ze dřeva a majitel je navíc tak trochu kutil, stává se z toho životní zkušenost. To tvrdí zákazník francouzské pobočky firmy Pineca , sesterské společnosti Pineca.cz, která prodává totožné produkty. V rozhovoru popisuje, jak dřevostavbu postavil i to, jak se mu v ní žije. "Jakmile jednou bydlíte v dřevěném domě, už nechcete bydlet nikde jinde,” dodává. Projekt je zajímavý především tím, že si zákazník Jean R. nechal vyrobit atypický zakázkový dům a postavil ho jako pasivní dřevostavbu.  Jako základ posloužil náš model Angers vyrobený na zakázku, s velmi specifickým požadavkem na 44 mm s dodatečným 20mm obkladem,... (Plus)
 • Nejlepší montované dřevěné domy do 1,5 milionu

  Chcete bydlet ve vlastním nebo si konečně pořídit zbrusu novou chatu, ve které můžete trávit víkendy s rodinou? Tak to vás čeká nelehký úkol, protože ceny nemovitostí v pandemii vyletěly strmě vzhůru. A i polorozpadlé domky a chaty dnes stojí několik milionů korun. Řešením mohou být dřevostavby. I v dnešní době totiž můžete sehnat montované domy do 1,5 milionu a to nejen pro rekreaci, ale i pro bydlení. Nevěříte? Máme pro vás pár tipů... Dřevostavby na klíč do 1,5 milionu Kč? Levnější je svépomocí! Výslednou cenu domu výrazně ovlivňuje cena pozemku a zasíťování. Ta se přitom výrazně liší podle místa, kde hodláte stavět, a proto ji v našem výběru nezohledňujeme stejně jako cenu základů, která se liší podle toho, jestli... (Plus)
 • Zateplená dřevěná chata: Co je třeba zkontrolovat na jaře a v létě

  Bydlení v domě ze dřeva je čirá radost a všichni majitelé roubenek a montovaných dřevostaveb vám to potvrdí. Struktura dřeva pomáhá udržovat uvnitř budovy optimální atmosféru a teplotu, navíc dům přirozenou cestou reguluje vzdušnou vlhkost, v zimě hřeje a v létě chladí. Abyste si ale mohli těchto výhod užívat co nejdéle, je třeba pár věcí na jaře a v létě zkontrolovat. Jaké to jsou? 1.Jarní kontrola Když všechen sníh roztaje a ustanou jarní deštíky, nastane čas zamyslet se nad pracemi, které je třeba ve vaší dřevostavbě provést, abyste udrželi její komfort. Především pak na kontrolu a případnou obnovu izolace, která vás bude chránit před dotěrným chladem a vlhkem. Výhodou jara je, že máte celou sezonu před sebou a můžete... (Plus)
 • Celosvětové změny na trhu nás nutí zdražit. Levné dřevo je v Evropě minulostí

  Uplynulý rok od základů změnil životy nás všech i naše nákupní zvyklosti. Kvůli pandemii trávíme daleko více času doma, a tak jsme začali své domovy a zahrady zvelebovat a přestavovat s nebývalou intenzitou. Trend práce z domova rozjel nebývalý boom přístaveb, zahradních domků, chat a chalup, které už nevnímáme jen jako prostory pro relaxaci, ale i místo pro dlouhodobější pobyt a práci na dálku. Výrazně tak vzrostla poptávka po stavebních materiálech v čele se dřevem. V celé Evropě kvůli tomu panuje masivní nedostatek těchto materiálů, který bohužel výrazně ovlivňuje i ceny montovaných dřevostaveb. Na evropském trhu chybí dřevo Tržní rovnováha mezi nabídkou a poptávkou byla pandemií celkově narušena. Situaci navíc komplikuje... (Plus)
 • Co musíte zvážit, než začnete stavět celoročně obyvatelný dům?

  Když se řekne celoročně obyvatelný dům, představí si každý něco jiného. Někdo staví takový dům pro to, aby v něm mohl pobývat o víkendech třeba i během nejtužších mrazů, jiný se do něj plánuje přestěhovat natrvalo. Především při výběru míry zateplení, konstrukčního řešení a vytápění nezáleží jen na tom, co byste si přáli vy, jako stavitelé, ale svoje požadavky může mít i stavební zákon, potažmo úřady. A ty mohou mít konečné slovo v tom, jak bude domek velký, jak bude zateplený nebo čím ho budete moci vytápět. Na příkladu montované dřevostavby si to probereme otázku po otázce. 1.Budeme tam opravdu celoročně bydlet? Předtím, než se pustíte do přemýšlení o čemkoliv jiném, rozhodněte se, kdy a jak v domku... (Plus)
 • Nejelegantnější montované domy pro celoroční bydlení

  Představujeme nové produkty: Anica, Alice, Agnes, Adele. Stavby, které Vás nadchnou svou útulností a praktičností. Právě jsme do e-shopu přidali několik nových montovaných dřevostaveb, které určitě stojí za pozornost. Jedná se o nejnovější produkty z dílny architektů firmy Pineca reagující na moderní trendy a poptávku po bydlení v ekonomicky nenáročných domech, jež zároveň splňují nároky na praktické využití prostoru a pohodlí majitelů.  Velikost těchto přízemních staveb se pohybuje v rozmezí od 68 do 75 metrů čtverečních a v zateplené verzi s šířkou stěny 44+44mm mohou sloužit jako ideální rodinný dům. V nezateplené verzi s šířkou stěny 66+mm pak jako štědrá chata pro trávení letní i zimní dovolené.  Pojďme... (Plus)
 • Jak na stromy v blízkosti dřevostavby

  Roubenka, srub nebo montovaný dům či dřevěná chata dodá téměř jakémukoliv místu přírodní krásu a stromy tuto estetiku ještě posilují. Sázení stromů poblíž dřevostavby se vůbec nemusíte bát. Stromy vytvoří s dřevěným domem ideální estetický celek. Pokud jsou zasazeny na správné místo, bude výsledkem dech beroucí přírodní zákoutí, které dodá vaší dřevěné chatě novou hodnotu a kvalitu. Navíc, stromy poblíž dřevostavby poskytují cenný stín ve dnech, kdy se rtuť teploměru vyšplhá do neúnosné výše. Poskytují soukromí, takže se nemusíte bát užívat si venku beze strachu, že vás někdo pozoruje. Působí také jako účinné větrolamy, které oceníte na exponovaných místech nebo na podzim a na jaře, když je větrno. V... (Plus)
 • Dřevěný montovaný dům versus cihlový dům

  Rozdíly mezi dřevostavbou a cihlovým domem jsou obrovské. A to nejen stran estetiky, která je u dřevěných staveb unikátní, ale i dalších vlastností. Oba typy se výrazně liší i užitnými vlastnostmi a mají z tohoto pohledu své plusy a mínusy. Předtím, než začnete stavět, ať už z cihel nebo dřeva, seznamte se nejdříve s vlastnostmi obou z nich. Cena a rychlost stavby Cenu stavby ovlivňuje u cihlového i dřevěného domu krom materiálu především čas. Proces výstavby při použití technologie zdění je oproti dřevěné stavbě výrazně zdlouhavější. Jestli vás tlačí čas, určitě se rozhodněte pro dřevostavbu. Počítejte ale s tím, že některé továrny na dřevostavby mají delší čekací doby a nemusí mít materiál skladem, zatímco... (Plus)
 • Nejlepší dřevěné montované domy na klíč do 1 milionu

  Při pohledu na současné ceny nemovitostí se nejednomu člověku protočí panenky hrůzou. Vždyť na koupi obyčejného starého domu nebo pěkné chaty či chalupy by se musel člověk s průměrným platem zadlužit na několik desítek let. Taková dřevostavba přitom vůbec nemusí být drahá.  Zapátrejte proto po volném pozemku a my vám ukážeme, že jde postavit i dřevostavba do 1 milionu. A poslouží nejen jako víkendová chata, ale i jako bydlení pro mladou rodinu. Dřevostavby na klíč do 1000 000 Kč? Levnější je svépomocí! Průměrná cena nového bytu v Praze hravě překonala 100 tisíc za metr čtvereční a ceny v regionech ji pomalu dohání. Co dělat, abyste se nezadlužili do smrti jen kvůli tomu, že chcete mít kam složit hlavu nebo kam o víkendu... (Plus)
 • Marek Jaroš, ředitel Pineca.cz tvrdí: “Dřevostavby nejsou návrat do pravěku, je v nich budoucnost”

  Českou centrálu evropského lídra v dřevostavbách Pineca.cz najdete ve městě Pacov obklopeném zvlněnou krajinou a hlubokými hvozdy. V útulné a moderní kanceláři, kde se schází požadavky zákazníků z celé republiky, nás přivítal ředitel firmy, Marek Jaroš. Začneme otázkou na tělo, dá se v dřevostavbě bydlet? Bydlíte v ní? Firmu jsem založil v době, kdy už jsem měl bydlení zajištěno jinak. Ale dřevostavbu pro rodinu v dohledné době plánuji. Kdykoliv jsem měl možnost v některém z našich domů pobývat, užíval jsem si to. A k první otázce říkám jednoznačně ano. V dřevostavbách  se dá bydlet, lidé to dělají už tisíce let, a třeba v Severní Evropě a Pobaltí, odkud naše domky pochází, je to zcela běžná záležitost. Stavíte... (Plus)

Položky 110 z celkem 25

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3