Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Dřevěné domy

 • Co musíte zvážit, než začnete stavět celoročně obyvatelný dům?

  Když se řekne celoročně obyvatelný dům, představí si každý něco jiného. Někdo staví takový dům pro to, aby v něm mohl pobývat o víkendech třeba i během nejtužších mrazů, jiný se do něj plánuje přestěhovat natrvalo. Především při výběru míry zateplení, konstrukčního řešení a vytápění nezáleží jen na tom, co byste si přáli vy, jako stavitelé, ale svoje požadavky může mít i stavební zákon, potažmo úřady. A ty mohou mít konečné slovo v tom, jak bude domek velký, jak bude zateplený nebo čím ho budete moci vytápět. Na příkladu montované dřevostavby si to probereme otázku po otázce. 1.Budeme tam opravdu celoročně bydlet? Předtím, než se pustíte do přemýšlení o čemkoliv jiném, rozhodněte se, kdy a jak v domku... (Plus)
 • Nejelegantnější montované domy pro celoroční bydlení

  Představujeme nové produkty: Anica, Alice, Agnes, Adele. Stavby, které Vás nadchnou svou útulností a praktičností. Právě jsme do e-shopu přidali několik nových montovaných dřevostaveb, které určitě stojí za pozornost. Jedná se o nejnovější produkty z dílny architektů firmy Pineca reagující na moderní trendy a poptávku po bydlení v ekonomicky nenáročných domech, jež zároveň splňují nároky na praktické využití prostoru a pohodlí majitelů.  Velikost těchto přízemních staveb se pohybuje v rozmezí od 68 do 75 metrů čtverečních a v zateplené verzi s šířkou stěny 44+44mm mohou sloužit jako ideální rodinný dům. V nezateplené verzi s šířkou stěny 66+mm pak jako štědrá chata pro trávení letní i zimní dovolené.  Pojďme... (Plus)
 • Jak na stromy v blízkosti dřevostavby

  Roubenka, srub nebo montovaný dům či dřevěná chata dodá téměř jakémukoliv místu přírodní krásu a stromy tuto estetiku ještě posilují. Sázení stromů poblíž dřevostavby se vůbec nemusíte bát. Stromy vytvoří s dřevěným domem ideální estetický celek. Pokud jsou zasazeny na správné místo, bude výsledkem dech beroucí přírodní zákoutí, které dodá vaší dřevěné chatě novou hodnotu a kvalitu. Navíc, stromy poblíž dřevostavby poskytují cenný stín ve dnech, kdy se rtuť teploměru vyšplhá do neúnosné výše. Poskytují soukromí, takže se nemusíte bát užívat si venku beze strachu, že vás někdo pozoruje. Působí také jako účinné větrolamy, které oceníte na exponovaných místech nebo na podzim a na jaře, když je větrno. V... (Plus)
 • Dřevěný montovaný dům versus cihlový dům

  Rozdíly mezi dřevostavbou a cihlovým domem jsou obrovské. A to nejen stran estetiky, která je u dřevěných staveb unikátní, ale i dalších vlastností. Oba typy se výrazně liší i užitnými vlastnostmi a mají z tohoto pohledu své plusy a mínusy. Předtím, než začnete stavět, ať už z cihel nebo dřeva, seznamte se nejdříve s vlastnostmi obou z nich. Cena a rychlost stavby Cenu stavby ovlivňuje u cihlového i dřevěného domu krom materiálu především čas. Proces výstavby při použití technologie zdění je oproti dřevěné stavbě výrazně zdlouhavější. Jestli vás tlačí čas, určitě se rozhodněte pro dřevostavbu. Počítejte ale s tím, že některé továrny na dřevostavby mají delší čekací doby a nemusí mít materiál skladem, zatímco... (Plus)
 • Nejlepší dřevostavby a montované domy na klíč do milionu

  Při pohledu na současné ceny nemovitostí se nejednomu člověku protočí panenky hrůzou. Vždyť na koupi obyčejného starého domu nebo pěkné chaty či chalupy by se musel člověk s průměrným platem zadlužit na několik desítek let. Taková dřevostavba přitom vůbec nemusí být drahá.  Zapátrejte proto po volném pozemku a my vám ukážeme, že jde postavit i dřevostavba do 1 milionu. A poslouží nejen jako víkendová chata, ale i jako bydlení pro mladou rodinu. Dřevostavby na klíč do 1000 000 Kč? Levnější je svépomocí! Průměrná cena nového bytu v Praze hravě překonala 100 tisíc za metr čtvereční a ceny v regionech ji pomalu dohání. Co dělat, abyste se nezadlužili do smrti jen kvůli tomu, že chcete mít kam složit hlavu nebo kam o víkendu... (Plus)
 • Marek Jaroš, ředitel Pineca.cz tvrdí: “Dřevostavby nejsou návrat do pravěku, je v nich budoucnost”

  Českou centrálu evropského lídra v dřevostavbách Pineca.cz najdete ve městě Pacov obklopeném zvlněnou krajinou a hlubokými hvozdy. V útulné a moderní kanceláři, kde se schází požadavky zákazníků z celé republiky, nás přivítal ředitel firmy, Marek Jaroš. Začneme otázkou na tělo, dá se v dřevostavbě bydlet? Bydlíte v ní? Firmu jsem založil v době, kdy už jsem měl bydlení zajištěno jinak. Ale dřevostavbu pro rodinu v dohledné době plánuji. Kdykoliv jsem měl možnost v některém z našich domů pobývat, užíval jsem si to. A k první otázce říkám jednoznačně ano. V dřevostavbách  se dá bydlet, lidé to dělají už tisíce let, a třeba v Severní Evropě a Pobaltí, odkud naše domky pochází, je to zcela běžná záležitost. Stavíte... (Plus)
 • Tipy jak postavit pasivní solární dřevostavbu

  Jak funguje pasivní solární dům? Ne každý si to dokáže představit. A kvůli tomu tento koncept také každý nevyužívá. A není to o penězích. Jednoduchý systém založený na základních zákonitostech přírody můžete využít i u obyčejného celoročního srubu, bez nutnosti velké investice. Stačí jen vědět, jak na to. Co je pasivní solární roubenka? Pasivní solární dům je navržen tak, aby co nejvíce využíval slunce pro vytápění v zimě, a zároveň byl dostatečně zastíněn, aby chladil v horkém létě. Proto pasivní solární domy využívají nejčastěji jižní expozici. Dům je situován tak, že hlavní obytné místnosti jsou v jižní části. Výhody expozice nejvíce využijete tak, že dům orientujete podélnou osou od východu na západ.... (Plus)
 • FAQ - nejčastější otázky při výběru dřevostavby

  Výběr dřevostavby Jak správně vybrat tloušťku stěny? Pro nejméně náročné použití můžete zvolit tloušťku stěny 28mm, která se hodí na dřevěné zahradní domky na skladování nářadí nebo na zahradní domky pro děti. Tloušťku stěny 34mm standardně nabízíme u staveb do 20m2. Pro dřevěné rekreační chaty a domy se hodí tloušťka stěny 44mm a více. Vyrábíme i stavby s tloušťkou 58mm, 66mm, 90mm nebo 120mm. U všech tlouštěk stěny nabízíme variantu s jednoduchou i dvojitou stěnou. Obecně platí, že čím větší tloušťka, tím bude stavba robustnější a bude mít lepší vlastnosti. Do mezery mezi dvojité stěny se vkládá tepelná izolace. Jak vypadá konstrukce stěny, jaké má vrstvy? Jednoduchá stěna je poskládaná ze segmentů... (Plus)
 • Realizace našich staveb: dřevostavba LANGON se 107m² na Vysočině

  Dřevostavba Langon je plnohodnotný dům, který můžete využít jako prostornou chatu i k trvalému bydlení. Tato realizace stojí na pozemku obklopeném vzrostlými smrky ve Skřinářově na Vysočině. Nádherně do lesního prostředí zapadla, jako by byla přímo na toto místo byla naprojektovaná.  V mírně skloněném terénu se stavělo na pevném betonovém základě. Dům je situován tak, že čelní strana míří z kopce dolů. Balkon, na který se vchází z ložnice v patře, tak bude poskytovat svému majiteli perfektní výhled. V našem katalogu si můžete tento dům projít i tak, jak vypadá jedna z jeho realizací na francouzském venkově, kde místo našeho balkonu nainstalovali velmi prostornou terasu. Ve Skřinářově je s balkonem původním, což se k... (Plus)
 • 6 tipů které musíte znát o větrání dřevostavby

  Řada lidí na správné větrání dřevostaveb nebere zřetel. Během dlouhých zimních měsíců je často větrání upozaďováno, aby se neztratilo cenné teplo uvnitř. A řada internetových rad v tom má celkem jasno, když tvrdí: “Roubenky a sruby dýchají” nebo “Dřevostavby bungalovy větrají přirozeně skrze dřevěné konstrukce zdi”. Pravdou je, že v dřevostavbě “nežijete uvnitř uzavřeného igelitového sáčku, jako v polystyrenem zaizolovaných stavbách”. Ale jak je to doopravdy s větráním dřevostaveb? Výše zmíněná tvrzení mají do určité míry pravdu, ale zároveň je v nich velká míra přehánění a nepřesností. I dřevostavby je třeba větrat, protože vlhkost může i v dřevostavbě napáchat řadu škod. A hlavní roli v určení... (Plus)

Položky 110 z celkem 21

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3