Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Dřevěné domy

 • Naše realizace: Montované dřevěné domy LANGON 107m² (8,7x6)

  LANGON je dvoupodlažní montovaná chata. Disponuje prostorným obývacím pokojem s kuchyní, koupelnou, dvěma ložnicemi a praktickým balkonem na obou stranách. Je jako stvořena pro víkendové pobyty, dovolenou i pro trvalé bydlení. Dům LANGON je vyroben z pomalu rostoucích dřevin, skandinávského smrku a severské borovice. Tento druh dřeva je odolnější vůči vlhkosti. Obytné montované chaty LANGON nabízíme ve dvou variantách. Můžete si vybrat mezi jednostěnnou variantou s tloušťkou stěny 66 mm, nebo variantou s dvojitými stěnami o tloušťce 44 mm. V případě dvoustěny je možné do prostoru mezi stěnami vložit různé druhy tepelné izolace. LANGON tak může být jak sezónní chatou, tak domem k celoročnímu bydlení. Specifikace obytné montované... (Plus)
 • Naše realizace: Moderní montované chaty HYMER 42m² (10x5)

  HYMER je montovanou chatou obdélníkového půdorysu se zastavěnou plochou 50 m2. Díky tomu poskytuje poměrně rozlehlý a prakticky řešený vnitřní prostor. Standardní provedení disponuje verandou se vstupem do hlavní obytné místnosti, dvěma stejně velkými pokoji a koupelnou. Může tak sloužit jako sezónní, nebo celoroční obytná chata pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou mít patro. Nabízen je ve dvou variantách. Můžete si vybrat mezi variantou s tloušťkou stěny 66 mm, nebo 44 mm. Stejně jako všechny naše modely je i tento vyroben z pomalu rostoucích dřevin, skandinávského smrku a severské borovice. Tento druh dřeva je odolnější vůči vlhkosti a plísni. Modifikovaná celoroční chata HYMER - dvoustěna 44+44 mm S investorem jsme jednali delší... (Plus)
 • 3 nejlepší montované domy tipu bungalov

  Jestli jste nikdy o bungalovu nepřemýšleli, tak po přečtení tohoto článku začnete. Jednopodlažní prostorné domy v sobě spojují moderní, praktické a pohodlné bydlení s příznivou cenou. Vybrali jsme tři nejlepší montované domy tipu bungalov a shromáždili i tři dobré důvody, proč nechtít nic jiného. Nechceme před Vámi nic tajit, a tak začneme snad jedinou nevýhodou bungalovů - prostorem. Oproti patrovým domům vyžadují na stejně velkou podlahovou plochu výrazně prostornější pozemek. Zkrátka zatímco patrový dům snadno vměstnáte do uliční linie mezi dva sousedy a stále v něm půjde jakž takž bydlet, bungalov a malý pozemek k sobě moc nejdou. Jakmile ale nemusíte hledět na každý centimetr pozemku, je bydlení v bungalovech samá přednost.... (Plus)
 • Inspirace z Francie: Život v domě ze dřeva je jedinečný zážitek!

  Stavba domu je mnohem víc než dobrodružství. Je to skutečná výzva, která stojí za to. Když je tedy dotyčný dům ze dřeva a majitel je navíc tak trochu kutil, stává se z toho životní zkušenost. To tvrdí zákazník francouzské pobočky firmy Pineca , sesterské společnosti Pineca.cz, která prodává totožné produkty. V rozhovoru popisuje, jak dřevostavbu postavil i to, jak se mu v ní žije. "Jakmile jednou bydlíte v dřevěném domě, už nechcete bydlet nikde jinde,” dodává. Projekt je zajímavý především tím, že si zákazník Jean R. nechal vyrobit atypický zakázkový dům a postavil ho jako pasivní dřevostavbu.  Jako základ posloužil náš model Angers vyrobený na zakázku, s velmi specifickým požadavkem na 44 mm s dodatečným 20mm obkladem,... (Plus)
 • 5 největších když stavíte základy vaší chaty

  Špatné základy vám snadno pokazí celou stavbu a náprava chyb není jednoduchá ani levná. V tomto článku se dozvíte vše, co je třeba vědět o základech pro dřevěné chaty a chalupy a jakých chyb se při jejich stavbě vyvarovat.  Základy jsou nejdůležitější částí stavby, a to i přesto, že vlastně vůbec nejsou vidět. To ony výrazným způsobem určují, jak silná a pevná stavba na nich může stát, a jak dlouho vydrží. A když je nepostavíte důkladně, začnou se problémy nabalovat jeden na druhý. Když ne hned, tak postupem času. Základy jsou prostě základ ať už na nich stojí kamenný hrad, nebo moderní montovaná dřevostavba.  Chyba č. 1: Stavba bez plánu Přestože se zdá, že koupí montované dřevostavby vám odpadá problém se stavebním... (Plus)
 • Nejlepší montované dřevěné domy do 1,5 milionu

  Chcete bydlet ve vlastním nebo si konečně pořídit zbrusu novou chatu, ve které můžete trávit víkendy s rodinou? Tak to vás čeká nelehký úkol, protože ceny nemovitostí v pandemii vyletěly strmě vzhůru. A i polorozpadlé domky a chaty dnes stojí několik milionů korun. Řešením mohou být dřevostavby. I v dnešní době totiž můžete sehnat montované domy do 1,5 milionu a to nejen pro rekreaci, ale i pro bydlení. Nevěříte? Máme pro vás pár tipů... Dřevostavby na klíč do 1,5 milionu Kč? Levnější je svépomocí! Výslednou cenu domu výrazně ovlivňuje cena pozemku a zasíťování. Ta se přitom výrazně liší podle místa, kde hodláte stavět, a proto ji v našem výběru nezohledňujeme stejně jako cenu základů, která se liší podle toho, jestli... (Plus)
 • Zateplená dřevěná chata: Co je třeba zkontrolovat na jaře a v létě

  Bydlení v domě ze dřeva je čirá radost a všichni majitelé roubenek a montovaných dřevostaveb vám to potvrdí. Struktura dřeva pomáhá udržovat uvnitř budovy optimální atmosféru a teplotu, navíc dům přirozenou cestou reguluje vzdušnou vlhkost, v zimě hřeje a v létě chladí. Abyste si ale mohli těchto výhod užívat co nejdéle, je třeba pár věcí na jaře a v létě zkontrolovat. Jaké to jsou? 1.Jarní kontrola Když všechen sníh roztaje a ustanou jarní deštíky, nastane čas zamyslet se nad pracemi, které je třeba ve vaší dřevostavbě provést, abyste udrželi její komfort. Především pak na kontrolu a případnou obnovu izolace, která vás bude chránit před dotěrným chladem a vlhkem. Výhodou jara je, že máte celou sezonu před sebou a můžete... (Plus)
 • Celosvětové změny na trhu nás nutí zdražit. Levné dřevo je v Evropě minulostí

  Uplynulý rok od základů změnil životy nás všech i naše nákupní zvyklosti. Kvůli pandemii trávíme daleko více času doma, a tak jsme začali své domovy a zahrady zvelebovat a přestavovat s nebývalou intenzitou. Trend práce z domova rozjel nebývalý boom přístaveb, zahradních domků, chat a chalup, které už nevnímáme jen jako prostory pro relaxaci, ale i místo pro dlouhodobější pobyt a práci na dálku. Výrazně tak vzrostla poptávka po stavebních materiálech v čele se dřevem. V celé Evropě kvůli tomu panuje masivní nedostatek těchto materiálů, který bohužel výrazně ovlivňuje i ceny montovaných dřevostaveb. Na evropském trhu chybí dřevo Tržní rovnováha mezi nabídkou a poptávkou byla pandemií celkově narušena. Situaci navíc komplikuje... (Plus)
 • Co musíte zvážit, než začnete stavět celoročně obyvatelný dům?

  Když se řekne celoročně obyvatelný dům, představí si každý něco jiného. Někdo staví takový dům pro to, aby v něm mohl pobývat o víkendech třeba i během nejtužších mrazů, jiný se do něj plánuje přestěhovat natrvalo. Především při výběru míry zateplení, konstrukčního řešení a vytápění nezáleží jen na tom, co byste si přáli vy, jako stavitelé, ale svoje požadavky může mít i stavební zákon, potažmo úřady. A ty mohou mít konečné slovo v tom, jak bude domek velký, jak bude zateplený nebo čím ho budete moci vytápět. Na příkladu montované dřevostavby si to probereme otázku po otázce. 1.Budeme tam opravdu celoročně bydlet? Předtím, než se pustíte do přemýšlení o čemkoliv jiném, rozhodněte se, kdy a jak v domku... (Plus)
 • Nejelegantnější montované domy pro celoroční bydlení

  Představujeme nové produkty: Anica, Alice, Agnes, Adele. Stavby, které Vás nadchnou svou útulností a praktičností. Právě jsme do e-shopu přidali několik nových montovaných dřevostaveb, které určitě stojí za pozornost. Jedná se o nejnovější produkty z dílny architektů firmy Pineca reagující na moderní trendy a poptávku po bydlení v ekonomicky nenáročných domech, jež zároveň splňují nároky na praktické využití prostoru a pohodlí majitelů.  Velikost těchto přízemních staveb se pohybuje v rozmezí od 68 do 75 metrů čtverečních a v zateplené verzi s šířkou stěny 44+44mm mohou sloužit jako ideální rodinný dům. V nezateplené verzi s šířkou stěny 66+mm pak jako štědrá chata pro trávení letní i zimní dovolené.  Pojďme... (Plus)

Položky 110 z celkem 30

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3