Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Přístřešky na auto

  • FAQ - nejčastější otázky při výběru dřevostavby

    Výběr dřevostavby Jak správně vybrat tloušťku stěny? Pro nejméně náročné použití můžete zvolit tloušťku stěny 28mm, která se hodí na dřevěné zahradní domky na skladování nářadí nebo na zahradní domky pro děti. Tloušťku stěny 34mm standardně nabízíme u staveb do 20m2. Pro dřevěné rekreační chaty a domy se hodí tloušťka stěny 44mm a více. Vyrábíme i stavby s tloušťkou 58mm, 66mm, 90mm nebo 120mm. U všech tlouštěk stěny nabízíme variantu s jednoduchou i dvojitou stěnou. Obecně platí, že čím větší tloušťka, tím bude stavba robustnější a bude mít lepší vlastnosti. Do mezery mezi dvojité stěny se vkládá tepelná izolace. Jak vypadá konstrukce stěny, jaké má vrstvy? Jednoduchá stěna je poskládaná ze segmentů... (Plus)
  • Zimní péče o dřevěný přístřešek na auto

    Myslíte si, že dřevěné garážové stání nepotřebuje zimní údržbu? Naopak. Právě v zimě ji potřebuje nejvíc z celého roku. A nejde jen o odhrnování sněhu, který musíte dostat vedle všech příjezdových cest a chodníků i z parkovací plochy a jejího nejbližšího okolí.    Začněte důkladnou prohlídkou Než udeří ty nejsilnější mrazy, pořádně dřevěné garážové stání prohlédněte. Zanedbaná údržba totiž mohla způsobit, že tato zahradní stavba není v top kondici. Nejhorší není to, že by se mohla pod tíhou sněhu zřítit. Horší je fakt, že pod dřevěné garážové stání se staví auto a někdy i několik aut. U někoho i psí bouda. Takže byste rázem přišli nejen o přístřešek na auto, ale i o tohle všechno dohromady. Prohlédněte... (Plus)
  • Jak vybrat přístřešek na auto či na dřevo

    Pojem pergola a zahradní přístřešek se často plete. Pergoly se využívaly již ve starověkých zahradách a jejich jediným cílem bylo držet pnoucí zeleň a vytvářet stín. K tomuto účelu se využívají dodnes. Na druhou stranu zahradní stavby, které mají střechu, jsou přístřešky. Ať už jde o malý přístřešek na dřevo či rozlehlý dřevěný přístřešek na auto. Proč to tolik zdůrazňujeme? Stavět pergolu či byť jen přístřešek na dřevo svépomocí je obrovský rozdíl. Přístřešek totiž ze své podstaty musí chránit to, co je pod ním, před deštěm nebo sněhem, a od prvopočátku musí být dimenzovaný pro zastřešení, zatížení sněhem a namáhání větrem. Právě přístřeškům se tu budeme věnovat. Všechno, co jste chtěli... (Plus)

položek: 3