Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Dřevěné garáže

 • Naše realizace: Dřevěná garáž s plochou střechou 4x6, 44mm, 24m v Lomnici nad Popelkou

  Dřevěná montovaná garáž je praktickým a levným způsobem, jak zajistit svému vozu ochranu před působením živlů i před zloději. Jednu takovou jsme postavili zákazníkovi v Lomnici nad Popelkou. Do garáže s rozměry 6 x 4 metry se pohodlně vejde běžný osobní vůz a zároveň i náhradní pneumatiky nebo nářadí, praktický je i boční vchod a okno. Garáž jsme montovali pro dřevostavbu netypicky přímo na zámkovou dlažbu. To u větších montovaných chatek není moc vhodný způsob, ale garáže takto v případě vhodného a kvalitně provedeného podkladu stavět lze. Stavba si ale díky této variantě vyžádala jednu malou úpravu, jíž je oplechování podkladových latí tak, aby pod stěny nezatékalo. Na střechu dřevěné montované garáže přišla... (Plus)
 • Naše realizace: Dvojgaráž Hangar 6x9, 44mm 54m² v Hrbokově u Seče

  Moderní dřevěná montovaná garáž Hangar má jednu velkou přednost, a tou jsou velkorysé rozměry. Na plochu 6x9 metrů se vejdou bez problémů dvě auta a ještě zbude dost místa pro uskladnění nejrůznějšího nářadí. Možná i kvůli úctyhodné velikosti stavby si náš klient v Hrbokově u Seče nechal hrubou stavbu na připraveném podkladu postavit od našeho montážního týmu a nepustil se do ní sám. Střechu a nátěry už ale nejsou naše práce a pan majitel si je dělal svépomocí. Dřevěnou dvojgaráž jsme v Železných horách stavěli v mírném svahu na betonový základ s dekorem cihel. Ten s masivním dřevem chatky výborně ladí. Majitel se rozhodl využívat pouze jedna vrata do garáže a místo druhých si tak zvolil plnou zeď. Uvnitř díky tomu... (Plus)
 • FAQ - nejčastější otázky při výběru dřevostavby

  Výběr dřevostavby Jak správně vybrat tloušťku stěny? Pro nejméně náročné použití můžete zvolit tloušťku stěny 28mm, která se hodí na dřevěné zahradní domky na skladování nářadí nebo na zahradní domky pro děti. Tloušťku stěny 34mm standardně nabízíme u staveb do 20m2. Pro dřevěné rekreační chaty a domy se hodí tloušťka stěny 44mm a více. Vyrábíme i stavby s tloušťkou 58mm, 66mm, 90mm nebo 120mm. U všech tlouštěk stěny nabízíme variantu s jednoduchou i dvojitou stěnou. Obecně platí, že čím větší tloušťka, tím bude stavba robustnější a bude mít lepší vlastnosti. Do mezery mezi dvojité stěny se vkládá tepelná izolace. Jak vypadá konstrukce stěny, jaké má vrstvy? Jednoduchá stěna je poskládaná ze segmentů... (Plus)
 • Naše realizace: dřevěná garáž 4x6m, 44mm, 24m²

  Už první pohled na zahradu, kde stojí tato garáž, prozradil pečlivého majitele. Udržovaný trávník a perfektně připravená vyvýšená betonová základová deska toho byly důkazem.  Garáž v tomto případě leží přímo na betonovém základě bez potřeby dalšího podkladu, základové trámy upravené autoklávem poskytují dostatečnou hydroizolaci od betonu.  Okna i dveře mají výplně z izolačních dvojskel a garáž může klidně sloužit i jako dílna či ateliér. Na střechu přišla plechová krytina se vzhledem tašek. Stavba dostala nátěr ochranným lakem, který mírně ztmavil přirozený odstín dřeva. Určitě potěší oko každého návštěvníka této zahrady a díky pečlivosti přípravy a provedení bude sloužit mnoho dlouhých let. Pokud... (Plus)
 • Dřevěné garáže: jak vybrat tu nejlepší?

  Všechno, co potřebujete vědět při plánování montované garáže - Jestliže chcete bydlet a zároveň mít kde v bezpečí parkovat svůj vůz, je asi nejpraktičtějším řešením bungalov s garáží. Žádné garážové stání nedokáže nahradit to, že v nepřízni počasí budete moci suchou nohou nastoupit i vystoupit z auta. A v zimě nebudete muset ometat od sněhu zamrzlý vůz. Pokud už ale máte svůj dům postavený, nezbývá vám, než si garáž postavit dodatečně. Dřevěná garáž přitom vůbec nemusí být drahá. Montované garáže se dnes dají objednat i jako stavebnice. Poradíme, jak postavit garáž levně.   Stavba garáže Otázka, jak levně postavit garáž, trápí motorizované lidstvo od nepaměti. Levné řešení nabízí stavba garáže... (Plus)
 • Zima poškodí i dřevěné garáže: víme, jak tomu předcházet

  Dřevo je pravděpodobně nejlepší materiál pro řadu staveb. Ať už to je dřevostavba bungalov, nízkoenergetická dřevostavba, víkendový dřevěný srub, zahradní domek pro děti, pergola nebo dřevěná garáž, kvalita a odolnost tohoto materiálu je velmi vysoká. Jenže, stejně jako u všech ostatních materiálů, určité klimatické podmínky mohou dřevěnou budovu narušit. A přestože je proti nim za normálních okolností odolné, škody dřevu hrozí nejčastěji od vody. A především v zimě. Přinášíme čtyři tipy, na co si dát pozor. Vyberte kvalitní dřevo První a nejdůležitější krok, který musíte udělat, je vybrat správné dřevo. Jen tak se ujistíte, že vydrží i ty největší a nejhorší nástrahy zimy. Kvalitní dřevo, ideálně severské,... (Plus)

položek: 6