Potřebujete poradit? +420 775 515 905 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Odeslat poptávku

Zahradní domky

Články popisující vše kolem zahradních domků a chatek.

 • Naše realizace: Prostorný zahradní domek NINA 25m² (5x5) 44 mm

  Středně velký zahradní domek Nina s oddělenou místností (2,45 nebo 3,3 m2) vhodnou pro umístění sociálního zařízení se kromě pracovny hodí například i jako rybářský či lovecký přístřešek, zahradní domek pro hosty, hudební zkušebna nebo prostě místo, které poskytne soukromí mimo hlavní nemovitost. Tento model nabízíme v tloušťce stěny 44 mm a rozměrech 5x5, nebo 6x6 m.  Zahradní domek jako pracovna a místo pro relaxaci Zákazník nás kontaktoval s úmyslem pořídit si chatku, nebo zahradní domek, který by mohl používat jako kancelář. Okamžitě jsme mu doporučili podívat se na naši nabídku zahradních domků, ze kterých si vybral model NINA 5x5 m. Ideálně splňovala požadavky na pohodlnou pracovnu, která nebude příliš velká... (Plus)
 • Naše realizace: Dřevěný zahradní domek DREUX 12m²(4x3) 44mm v Lounech

  Moderní zahradní domek DREUX je oblíbený pro svou jednoduchost a jednoprostorový interiér. Hodí se především jako zázemí a útočiště před nepřízní počasí na zahradách. A tento účel bude plnit i dřevostavba, kterou jsme stavěli v kouzelném sadu plném starých vzrostlých stromů v Lounech. Stavělo se ve svahu na předem připravený vyšší betonový základ a v těsné blízkosti stromů, mezi které stavba zapadne, jako by sem patřila odjakživa. Na střechu přišel zelený asfaltový šindel a černé okapy, svody a oplechování. Černé je i oplechování základového soklu. Kouzelný výhled do sadu plného zeleně zajišťují dvě velká dvoukřídlá okna s izolačním sklem a prosklené dveře. Pokud vás stavba zaujala, neváhejte nás kontaktovat,... (Plus)
 • Realizace: Montovaná chata NANTES 30m² (6x5) u Nechranické přehrady

  Montované dřevostavby, jako je chata NANTES, se díky svým kompaktním rozměrům skvěle hodí pro rekreační využití. Oblíbená je především mezi lovci a rybáři, kterým poskytne se svými třemi místnostmi a krytou teráskou dostatečné pohodlí i na malém prostoru. Právě toho využil náš zákazník, který si chatu postavil na krásném přírodním pozemku přímo na břehu Nechranické přehrady. Vchod i terasa jsou orientovány směrem k vodní hladině od které je dělí doslova pár kroků. I mezi ostatní chatky na břehu přehrady díky tradičnímu designu skvěle zapadá, přestože doslova svítí novotou. Stavba ve svahu si vyžádala terénní úpravy a stavělo se na předem připravené jednoduché železobetonové základové desce. Montovaná chata dostala... (Plus)
 • Naše realizace: Zahradní domek na nářadí CUBE 4m²(2x2) u Albrechtic nad Vltavou

  V malebné krajině u Albrechtic nad Vltavou jsme klientovi vedle prostorné dřevostavby ANICA postavili i šikovný domek na nářadí CUBE. Pojďme se na něj zblízka podívat. Domek získal své jméno díky tomu, že má dva krát dva metry a je jen o málo vyšší, takže vnitřní prostor připomíná krychli. To mu předurčuje využití především jako skladu nářadí, ale bez problémů se do něj vejde i sportovní náčiní nebo zahradní technika. Nahrává tomu i prosklení pouze ve dveřích, které zaručuje přístup slunečního svitu v interiéru, ale zároveň lze využít všechny stěny domku ke skladování. V Albrechticích se stavělo na betonové podestě, která byla o něco větší, než půdorys domku. Vytváří tak praktické zpevněné zápraží a do... (Plus)
 • Naše realizace: Montovaná chata HELEN 24m² (6x6) 66mm v Chebu

  Montované dřevostavby, jako je chata HELEN jsou skvělé především pro nenáročnou ale komfortní rekreaci. Na plochu menší než 25 m2 se v ní vejde obývací místnost s kuchyňským koutem, samostatná ložnice a koupelna. Pohodlí při rekreaci ještě zvyšuje i prostorná zastřešená terasa. A přesně všech těchto výhod bude moci využívat i zákazník z Chebu, který si HELEN nechal postavit na svoji opečovávanou zahradu. O tom, že dřevostavba nebude sloužit k rekreaci jen v létě, svědčí volba silnějších 66mm stěn a zateplené střechy. Střechu jsme izolovali minerální vatou a použili kvalitní plechovou krytinu. Stavělo se na betonovém základě a chata je orientována tak, aby výhled z terasy směřoval z mírného kopce dolů do zahrady. Majitelé... (Plus)
 • Naše realizace: Montovaná chata SCOOT 25m² (4,5x6) 44mm v Havířově

  Letní chata SCOOT je malý velký prostor s celou plejádou možných využití. Na 25 metrech disponuje až třemi místnostmi, má dva vchody a terasu krytou přesahem střechy. Díky vyšší střeše má hlavní místnost vysoký strop s křížícími se trámy a nad zbylými místnostmi tak může vzniknout praktická půda vhodná třeba jako loft na spaní. Skvěle se hodí jako menší ale uvnitř překvapivě prostorná rekreační chatka. A přesně takový účel zvolil náš zákazník z Havířova. Na vzorně udržované zahradě mu tak bude sloužit jako rekreační chatka s dispozicí 2+1, se spacím patrem nad hlavní místností, koupelnou a samostanou kuchyní s vlastním vchodem do zahrady. Základový rošt je sestaven na betonové desce s hydroizolací. Byla zvolena... (Plus)
 • 10 kroků při navrhování interiéru zahradního domku

  Interiér dřevěné chaty či domu by měl být krásný i pohodlný, aby se v něm příjemně bydlelo. Proto se někteří lidé při realizaci dřevostavby raději obracejí na profesionální interiérové designéry. To je ten nejbezpečnější způsob, jak vybrat správné barvy a materiály. Jiní se ale jen nechají inspirovat a navrhnou si jedinečné prostředí uvnitř sami. Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, těchto 10 kroků vám pomůže při návrhu interiéru montované dřevostavby. 1) Zvolte barvu nábytku  V závislosti na tom, zda se jedná o odpočinkovou místnost na zahradě, vaše letní útočiště nebo místo pro trvalé bydlení, budete muset zvolit nejvhodnější barvy. A u nábytku je to obzvlášť důležité. Pomůže vám totiž rozbít krásnou... (Plus)
 • 5 největších když stavíte základy vaší chaty

  Špatné základy vám snadno pokazí celou stavbu a náprava chyb není jednoduchá ani levná. V tomto článku se dozvíte vše, co je třeba vědět o základech pro dřevěné chaty a chalupy a jakých chyb se při jejich stavbě vyvarovat.  Základy jsou nejdůležitější částí stavby, a to i přesto, že vlastně vůbec nejsou vidět. To ony výrazným způsobem určují, jak silná a pevná stavba na nich může stát, a jak dlouho vydrží. A když je nepostavíte důkladně, začnou se problémy nabalovat jeden na druhý. Když ne hned, tak postupem času. Základy jsou prostě základ ať už na nich stojí kamenný hrad, nebo moderní montovaná dřevostavba.  Chyba č. 1: Stavba bez plánu Přestože se zdá, že koupí montované dřevostavby vám odpadá problém se stavebním... (Plus)
 • Naše realizace: Dřevěná chata Olivia u Kdyně 6x6

  Dřevěná chata Olivia je svojí dispozicí 2+kk určena pro pohodlný pobyt v přírodě. A místo, jako je Kdyně na česko-německém pomezí, je pro takový účel naprosto ideální. Investor zde na svém pozemku využil mírný sklon terénu a připravil pro stavbu chaty vyšší betonový základ s připravenou kanalizací, a rozvody vody a elektřiny. Dřevostavba stojí čelem do údolí, což sice znamená vstup po schodech, ale výhled na okolní zalesněné kopce, který se bude z terasy a ložnice otevírat, je naprosto úžasný. Na připraveném základě jsme zahradní chatu kompletně postavili, včetně 10cm zateplení střechy minerální vlnou. Vnější stěny dostaly základní nátěr, který jim propůjčil medovou barvu a na střechu přišla tmavá krytina a tmavé... (Plus)
 • Naše realizace: zahradní chata Carl 5x4 u Plzně

  Není lepší posezení, než ve stínu vzrostlého stromu na klidné zahradě plné zeleně. A dřevěná zahradní chata může toto posezení dostat na ještě vyšší úroveň. Skvěle toho využila investorka v Plzni, která si právě na takové příjemné místo v rohu zahrady pod ořešákem nechala postavit dřevěnou chatu Carl se zastřešenou terasou. Stavěli jsme na vyvýšené podestě s bitumenovou hydroizolací, tloušťka stěn byla zvolena 34 mm. Vzhledem k umístění domku poblíž hranice pozemků se tu skvěle využily plné zdi ze dvou vnějších stran, které chrání soukromí majitelky v domku i na terase před pohledy z okolních pozemků. Dostatek světla do interiéru zajišťuje dvojice dvoukřídlých francouzských oken, které slouží i ke vstupu do domku... (Plus)

Položky 110 z celkem 31

Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4