Dřevěné domy

 • Škvíry mezi srubovými dílci: Kdy se objevují a kdy je to problém?

  Montované dřevostavby, ať už dřevěné montované domy nebo montované chaty lze instalovat kdykoli během roku. Na podzim, na jaře i v zimě máme stále plno práce. Pak přichází na řadu léto, nejteplejší měsíce roku, jako je červenec a srpen. A někteří čerství majitelé dřevostaveb se vyděsí, jak dřevo začne pracovat a objeví se škvíry. Sice se záměrně snažíme vybírat dřevo z jádra stromu, které je kvalitnější a méně náchylné ke smršťování, a skutečně se na délku příliš nesráží. Za čas od instalace do léta se však můž… (More)
 • Vyhřívaná podlaha v dřevěném domě

  Jak udržet teplo a útulno ve vaší montované dřevostavbě? Jednou z nejlepších variant vytápění pro dřevěné montované domy je vyhřívaná podlaha. Pokud do svého srubového domu zvolíte správnou tloušťku stěny a izolace, mohou vám podlahové systémy vytápění výrazně ušetřit energie a zpříjemnit bydlení. Co vyhřívá podlahu obytného srubu? Podlahové vytápění je poměrně oblíbené v dřevostavbách napříč severní Evropou. Nemusíte se proto bát jakýchkoliv technologických překážek. Tento typ vytápěn&iac… (More)
 • Jak vybrat živý plot k dřevostavbě?

  Živé ploty jsou na pohled asi nejvhodnější oplocení pozemků k dřevěným domům a dřevěným chatám. Živým plotem se přitom rozumí řada keřů, které jsou vysázené těsně u sebe a zastřižené tak, aby tvořily určitou bariéru nebo ohraničení pozemku. Jako živý plot se používají také některé druhy stromů, v závislosti na preferovaném vzhledu. Živý plot vám nejen zajistí soukromí, ale zvedne i cenu pozemku u dřevostavby. Živý plot neznamená jen tůje nebo habr. Tato rozšířená představa je krajně mylná. Rostlin vhodných pro živé ploty je celá řada a můžete se… (More)
 • Jak zvětšit úložný prostor v koupelně dřevostavby?

  U zděného domu si v některých případech můžete říci, že velikost koupelny vám nevyhovuje a tak vybouráte příčku a trochu ji posunete. Přestože se do takové operace nikomu nechce a znamená obrovské výdaje, výhodou v tomto případě je, že to vůbec jde. Dřevěné montované domy jsou zkonstruovány úplně jinak a většinu příček prostě nelze ze statických důvodů vyřezávat a posouvat podle libosti. Proto je důležité si koupelnu naplánovat už v první fázi do místnosti dostatečné velikosti, a nebo se naučit v menší koupelně žít. A právě na to se v tomto článku zaměříme. P… (More)
 • Stavitelé pozor! Základy v zimě mohou trpět

  Ne všichni majitelé montované dřevostavby, která se nachází v místě s extrémně nízkými teplotami, si uvědomují rizika, které představuje chlad nebo mráz působící na základy dřevostavby. A na vině mohou být především chyby, které se udělaly v minulosti ještě předtím, než se započala stavba montované chaty.  U základů, které jsou správně izolované, zakryté zeminou a na nichž už montovaná chata stojí, je riziko minimální. A nemusí se bát ani ti, kdo svěřili stavbu základů firmě, nebo pořídili své montované domy na kl&iacut… (More)
 • Nejlepší montované domky bez stavebního povolení ❤️

  Zdroj: Freepik Postavit si malý domeček na vlastním pozemku a nikoho se na nic neptat. Ani sousedů a už vůbec ne úřadů. Že je taková myšlenka v dnešní době nesmysl? Není. Chce to ale trošku přemýšlení a plánování, protože úplně jednoduché to také není. Základní podmínkou je dostatečně velký pozemek, protože abyste nemuseli svůj záměr s nikým probírat, musíte dodržet odstup alespoň 2 metry od pozemku sousedů i veřejných pozemků a komunikací. Máte? Tak se pojďme podívat, co a za jakých podmínek vám na něm může vyrůst. Jak se staví chata bez stave… (More)
 • 4 způsoby, jak připravit dřevostavbu na zimu

  Montované dřevěné domy vyžadují údržbu, a to tím spíše, čím více se blíží chladné počasí. Pokud se o ně nestaráte, jsou vůči povětrnostním podmínkám zranitelné. A nedostatek péče ohrožuje jejich jinak dlouhou životnost. Na rekonstrukci dřevostavby byste vynaložili mnohem více času a peněz než na její ochranu. Proto je nejlepší začít co nejdříve. Takhle toho můžete dosáhnout: Zkontrolujte svůj systém vytápění Většina systémů vytápění vydrží bez problémů fungovat desetiletí. Životnost jednotlivých způsobů vytápění se a… (More)
 • 7 způsobů, jak udělat dřevostavbu ještě ekologičtější

  Jestli vám globální oteplování a změna klimatu nedá spát, zkuste s tím něco udělat. A nemyslíme tím žádné nátlakové akce na politiky a velké firmy. Musíte začít u sebe. Bydlení v montovaném dřevěném domě je skvělý první krok, jak toho docílit. A dalších sedm vám odhalíme na následujících řádcích. Nechte se inspirovat a pomozte životnímu prostředí z pohodlí své dřevostavby. 1. Kupujte ekologický nábytek Při nákupu nábytku do domácnosti se většina lidí přiklání k nejvýho… (More)
 • Jak šetřit elektřinou v dřevěných domech ⭐

  Dřevostavby si většinou volí lidé, kteří mají vztah přírodě. Celoroční bydlení v dřevěném domě vám totiž přinese kousek přírody do každé místnosti. Viditelná struktura dřeva i jeho vůně bude přítomna v každé místnosti, na každém kroku. Celoroční obývání dřevěného domu ale neznamená, že se vzdáte moderních technologií a výdobytků techniky. Spíš naopak – moderní způsob bydlení řadu z nich vyžaduje. Jak ušetřit elektřinu a přitom si užívat bydlení v montovaném dřevěném domě? Důležité tipy pro úsporu elektřiny v dře… (More)
 • Naše realizace: Dřevěný bungalov LINCOLN

  Zákazník se na nás obrátil s přáním jednopodlažního domu, který by mohl umístit na své zahradě a použít ho jako ubytování pro hosty. Hledal něco, co by mohl využívat po celý rok a proto si vybral plně izolovanou verzi s dvojitou stěnou, kterou doplnil plastovými okny a dveřmi. Naše montované domy Lincoln mají uvnitř 2 ložnice, koupelnu, malý úložný prostor/šatnu a poměrně velkou kuchyň spojenou s obývacím pokojem. V přední části je také terasa, kterou lze zejména v létě využít k odpočinku! ♥ Podobnou stavbu v naší nabídce najde… (More)