Nejlepší YouTube kanály o dřevostavbách a stavění srubů. Část 1

Dřevostavby jsou celoživotní vášeň. Život v čisté přírodě a bydlení s vůní dřeva se prostě nedá srovnat s ničím jiným. Ať už si plánujete svůj velký útěk před civilizací, nebo jen sbíráte inspiraci na svůj víkendový stavební projekt, podívejte se na videa, která hýbou světem. 

1. My Self Reliance - Epický celovečerák o dvou letech v divočině

Kanaďan Shawn James se nebojí samoty ani těžké práce. Opustil město a nehostinné divočině severně od Toronta vystavěl sám a vlastníma rukama srub a další menší stavby v podstatě jen z toho, co našel v přírodě. Kromě kratších videí najdete v kanálu My Self Reliance i jeho hodinu a půl dlouhé nádherně sestříhané video Two Years Alone in Wilderness mapující jeho stavbu od chvíle, kdy jako klasický kravaťák opustil město. Nezaručujeme, že po jeho shlédnutí nedáte v práci výpověď, nesbalíte sekeru a nevyrazíte na sever. Tohle je vážně nádhera. A potvrzuje to i přes 12 milionů shlédnutí.

2. Advoko MAKES - Advokát z lesní chaloupky

Ruský advokát Max Egorov opustil svou právnickou kariéru v Petrohradě a vyrazil žít do tajgy. Při pohledu na to, co z mocných ruských stromů a mechu vytvořil, vám spadne sanice. A stavění srubů není to jediné, co ho baví. Ze dřeva dokáže jednoduchými způsoby vytvořit i ohněm vypalovaný nábytek, funkční mlýnské kolo, z hlíny a kamení vás naučí stavět pec na pizzu nebo vám ukáže ruskou obdobu finské svíce. Videa v původním znění najdete v kanále Advokat Egorov, anglickou verzi na kanále Advoko MAKES

3. Nik Rijavec - Rozhoupe vás k činu

Předtím, než se Nik Rijavec postil do stavby srubu, vůbec netušil, jak se to dělá. A přestože ještě nemá hotovo, už je z něj machr, který to může vyučovat. Chlapík, jehož zálibou jsou i terénní tříkolky, bikeparky nebo jóga, do toho prostě jednoho dne praštil a splnil si sen – začal si stavět srub a ejhle, ono se mu to daří! A to se se svým parťákem nepokouší o žádnou budku, ale staví skutečně velkoryse. Detailní postup dokumentuje na svém kanálu zde, kam umístil i sestřih videa prvního roku stavby One Year of Log Cabin Building. Jestli vás ten nenakopne k vašemu velkému stavebnímu projektu, pak už asi nikdo.

Tip - Chcete podrobně vidět jak stavíme naše dřevěné domy? Podívejte se na naše video. ⇐

dřevěné domy a chaty


 

 

 

Mgr. Filip Kačer
Jsem autorem článků na webu a vedle tématu dřevostaveb, kterým se zabývám ve svém profesním životě, se ve volném čase věnuji také muzikoterapii a včelaření. Rád vám ukáži svůj vlastní dřevěný domek od Pineca.cz, který jsem si postavil svépomocí. Jako předseda ČSOP v Pacově se angažuji v ochraně přírody.

Podívejte se také na↓
♠ 
Naše videa - Nahlédnutí do výroby
♠ 3 perly českého YouTube o dřevostavbách
♠ Nejlepší YouTube kanály o dřevostavbách a stavění srubů. Část 2
♠ Video z naší realizace - Dřevěná montovaná chata SARA v Přerově