Zahradní domky

 • Škvíry mezi srubovými dílci: Kdy se objevují a kdy je to problém?

  Montované dřevostavby, ať už dřevěné montované domy nebo montované chaty lze instalovat kdykoli během roku. Na podzim, na jaře i v zimě máme stále plno práce. Pak přichází na řadu léto, nejteplejší měsíce roku, jako je červenec a srpen. A někteří čerství majitelé dřevostaveb se vyděsí, jak dřevo začne pracovat a objeví se škvíry. Sice se záměrně snažíme vybírat dřevo z jádra stromu, které je kvalitnější a méně náchylné ke smršťování, a skutečně se na délku příliš nesráží. Za čas od instalace do léta se však můž… (More)
 • Jak vybrat živý plot k dřevostavbě?

  Živé ploty jsou na pohled asi nejvhodnější oplocení pozemků k dřevěným domům a dřevěným chatám. Živým plotem se přitom rozumí řada keřů, které jsou vysázené těsně u sebe a zastřižené tak, aby tvořily určitou bariéru nebo ohraničení pozemku. Jako živý plot se používají také některé druhy stromů, v závislosti na preferovaném vzhledu. Živý plot vám nejen zajistí soukromí, ale zvedne i cenu pozemku u dřevostavby. Živý plot neznamená jen tůje nebo habr. Tato rozšířená představa je krajně mylná. Rostlin vhodných pro živé ploty je celá řada a můžete se… (More)
 • Stavitelé pozor! Základy v zimě mohou trpět

  Ne všichni majitelé montované dřevostavby, která se nachází v místě s extrémně nízkými teplotami, si uvědomují rizika, které představuje chlad nebo mráz působící na základy dřevostavby. A na vině mohou být především chyby, které se udělaly v minulosti ještě předtím, než se započala stavba montované chaty.  U základů, které jsou správně izolované, zakryté zeminou a na nichž už montovaná chata stojí, je riziko minimální. A nemusí se bát ani ti, kdo svěřili stavbu základů firmě, nebo pořídili své montované domy na kl&iacut… (More)
 • Nejlepší montované domky bez stavebního povolení ❤️

  Zdroj: Freepik Postavit si malý domeček na vlastním pozemku a nikoho se na nic neptat. Ani sousedů a už vůbec ne úřadů. Že je taková myšlenka v dnešní době nesmysl? Není. Chce to ale trošku přemýšlení a plánování, protože úplně jednoduché to také není. Základní podmínkou je dostatečně velký pozemek, protože abyste nemuseli svůj záměr s nikým probírat, musíte dodržet odstup alespoň 2 metry od pozemku sousedů i veřejných pozemků a komunikací. Máte? Tak se pojďme podívat, co a za jakých podmínek vám na něm může vyrůst. Jak se staví chata bez stave… (More)
 • Naše realizace: Zahradní domek NINA 5x5

  Zákaznice potřebovala ubytování pro svá roztomilá koťata, které by se zároveň vešlo na její zahradu. Zateplený zahradní domek Nina o rozměrech 5×5 m byl tedy ideální volbou a dokonale se hodil do vyhrazeného prostoru. Protože koťata měla v zatepleném domku žít po celý rok, byla zvolena varianta dvouplášťové, plně zateplené konstrukce s dvojitými okny a dveřmi. Poté, co chata dorazila, byla během dvou dnů nainstalována a koťata byla připravena na své nové bydlení.  ♥ Podobnou stavbu v naší nabídce najdete zde: ↓ Zahradní do… (More)
 • Naše realizace: Zahradní domek LILLE 20m² (4x5)

  Slyšeli jste někdy slovní spojení "chata uprostřed ničeho"? Zdá se, že náš klient Petr si přesně to splnil. Obrátil se na nás, když hledal chatku střední velikosti v tradičním designu, ve které by mohl relaxovat a zároveň skladovat své nářadí. V tu dobu jsme měli velmi dobrou nabídku na zahradní domek Lille 4x5 m, kterou Petr s radostí přijal. Před dodáním domku si nechal zhotovit betonový základ a vše bylo připraveno pro náš montážní tým. Ten domek nainstaloval a na střechu položil zelené asfaltové šindele. Montáž byla dokončena běhe… (More)
 • Naše realizace: Zateplený zahradní domek Oak

  Zákazník hledal zahradní domek, kde by mohl být v teple a komfortu i během větrných, deštivých a chladných zimních dnů. Neměl konkrétní představu o tom, jak by měl domek vypadat a po konzultaci s námi se nakonec rozhodl pro model OAK v modifikované variantě s dvojitou stěnou a tepelnou izolací. Po dokončení montáže byl s výsledkem více než spokojen a pro ještě lepší tepelně-izolační vlastnosti domek doplnil plastovými okny a dveřmi. Je sice malý, ale zima v něm tedy rozhodně nebude.  ♥ Podobnou stavbu v naší nabídce najdete zde: ↓ Zahradní domek OAK 18m² (6x3… (More)
 • Naše realizace: Zahradní domek Devon

  Když nás zákazník kontaktoval, chtěl si pořídit dřevěnou garáž a používat ji jako dílnu, kde by se mohl věnovat svému modelářskému koníčku. Poté, co jsme jeho nápad prodiskutovali, se však rozhodl, že zahradní domek bude jeho potřebám vyhovovat lépe než garáž, protože má více oken, poskytne tak více přirozeného světla a je stejně prostorný jako garáž. Navíc je možné ho využívat i jako místnost pro volný čas nebo zahradní kancelář.  Když přišel čas doručit domek k zákazníkovi, ukázalo se, že brána do jeho dvora je příli… (More)
 • Naše realizace: Modifikovaný zahradní domek Essex

  Často dostáváme dotazy od lidí všech věkových kategorií, což dokazuje, že dřevo je pro mnoho lidí jedním z nejoblíbenějších materiálů. Rodiče hledají něco, co by mohli postavit pro své děti, když přijedou na návštěvu. A děti hledají něco speciálního pro své rodiče. Vždy je otázkou, jak velká stavba musí být. Odpověď je jednoduchá. Vše potřebné se vejde do 20 metrů čtverečních! Představujeme vám naši upravenou dvouplášťovou plně izolovanou zahradní chatku Essex s úžasným skandinávským interiérem, malou kuchyňkou a j&ia… (More)
 • Video z naší realizace - Dřevěná montovaná chata SARA v Přerově

  Montovaná chata Sara je "sesterským" modelem chaty Sophia. Obě na relativně malém půdorysu 4x5 metrů nabízí vše podstatné, co můžete potřebovat pro individuální i rodinnou rekreaci. V přízemí poskytuje hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem a oddělenou koupelnu s toaletou. V horním patře pak najdete prostor na spaní, do kterého se bez problémů uloží 4 až 5 dospělých.  Tato chata je tak ideální pro zájemce, kteří ocení maximální užitnou hodnotu a zároveň nemají moc velký pozemek, nebo na svém pozemku nechtějí zastavět větší plochu, než j… (More)